Producenci

Sonore microRendu - streamer

Dostępność: wycofany z oferty
Cena: 3 000,00 zł 3000.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Sonore microRendu.

 

Sonore microRendu to komputer sieciowy od początku zaprojektowany do audio.

 

Nie ma w nim ani jednej zbędnej rzeczy, która wprowadzałaby zakłócenia do sygnału. Typowe streamery, nawet te z najwyższej póki, to seryjne komputery na produkowanych masowo podzespołach, podrasowane jedynie do wymagań odtwarzania dźwięku wysokiej jakości. Tu mamy zupełnie inne podejście. Płyta główna stworzone specjalnie do tego celu, znacznie wyższej jakości niż komputerowe. Osobne stopnie stabilizacji dla CPU, kontrolera, USB i karty sieciowej, a także niskoszumnego, precyzyjnego zegara i to nie na typowych impulsowych stabilizatorach, ale na liniowych typu Ultra Low Noise, droższych, ale znacznie stabilniejszych i nie generujących szumów o wysokiej częstotliwości, które potem trzeba zazwyczaj tłumić bardzo skomplikowanymi układami filtrujacymi, gdzie w zastosowaniach audio to sie zupełnie nie sprawdza.

 

microRendu to minimalistyczna konstrukcja: jedno wejście, jedno wyjście


Sonore ma tylko wejście Ethernet, którym przyjmuje dane muzyczne, kartę pamięci z dedykowanym systemem operacyjnym i wyjście USB do DACa lub interface'u jak HiFace (nota bene nawet Hiface Evo pierwszej generacji rozpoznawany jest bez dodatkowych sterowników). Ten komputer pracuje jako media serwer, z którym łączymy się przez kilka dostępnych protokołów z czego najbardziej użyteczny to DLNA. Współpracuje również natywnie z serwerem ROON, który umozliwia odtwarzanie muzyki z plików lokalnych, sieci LAN, a także z serwisów streamingowych jak Spotify czy Tidal.


 

microRendu to ich pierwszy model i zarazem najbardziej znany.

Okazał się prawdziwym hitem w USA i wywrócił rynek stramerów, a i samo pojęcie o dźwięku z plików:
http://www.sonore.us/reviews.html

 

microRendu nagrody  z forum Computer Audiophile

 

 

 


Tak jak napisał w recenzji Vade Forrester z Absolut Sound, on nie gra dobrze jak na tak małe urządzenie, tylko on gra tak dobrze, bo jest tak mały i pozbawiony wszelkich zbędnych elementów i zrobiony, minimalistycznie, po audiofilsku jak kilku watowa lampa Single-Ended. Ma tylko jedno zadanie: przetwarzać dane muzyczne na USB  i przesyłać je do DACa najlepiej jako to możliwe. Tylko tyle i aż tyle.

 

Obsługuje też wszystkie formaty audio PCM, a także DSD i DoP (DSD over PCM).

 

sonore microRendu - wybor redakcji HD-Opinie

Świetna i dogłębna recenzja streamera microRendu włącznie z dokładnym opisem różnych wariantów konfiguracji:

http://hd-opinie.pl/3253,audio,sonore-microrendu-z-psu-ciaudio-megatest-hdo.html

 

 

 

Czego potrzebujemy?


Do działania potrzebujemy sieci lokalnej, czyli routera i kabli Ethernet. Router powinien być możliwie daleko od sprzętu HiFi. Jeśli router mamy w innym pokoju można również użyć Repeater WiFi (wzmacniacz sygnału WiFi) z wejściem Ethernet i do niego kablem już podłączyć microRendu. Dla najlepszego efektu polecamy także do zestawu Switch Ethernetowy z PPAStudio

Najprostsza z konfiguracji to serwer microRendu i podpięty mini DAC jak M2Tech HiFace DAC . Minimalizm i wysoka jakośc dźwięku.

streamer Sonore microRendu - GFmod 


Do sterowania możemy wykorzystać dowolne urządzenie w tej samej sieci WiFi. Do wyboru mamy kilka protokołów:

SqueezeBoxLite - obsługa gapless PCM, DoP i natywne DSD
ShairPort (emulator Apple AirPlay) - gapless PCM
MPD/DLNA (np. JRiver Media Center) - gapless PCM, DoP i DSD
Songcast (serwer Linna) - obecnie w wersji beta
HQPlayer NAA (protokół dedykowany do programu HQPlayer na PC) - przetwarzania muzyki na lokalnym komputerze z programem HQPlayer, a następnie strumieniowane przez sieć do microRendu i do DACa - obsługa PCM, DoD i DSD.
RoonReady (do komunikacji z serwerem ROON)
Spotify Connect - struminiowanie przez dowolne urządzenie z aplikacją Spotify

 

 

Sonore microRendu

 

LUB BARDZIEJ ROZBUDOWANY SCHEMAT ZASTOSOWAŃ:

 

 


Po podłaczeniu sprzętu do routera i do zasilania zacznie mrugać dioda przy gnieździe Ethernet w microRendu. Kiedy zapali się światłem ciągłym oznacza, że serwer został połączony. Na stronie www.sonicorbiter.com powinniśmy odnaleźć nasze urządzenie microRendu i kliknąć na nie żeby wejśc do ustawień. Żeby najprościej i najszybciej usłyszeć pierwsze dźwięki z microRendu można użyć 30dniowej wersji darmowej HQPlayer. Na stronie www.sonicorbiter.com wybieramy Apps i aktywną aplikację HQPlayer. Po zainstalowaniu wystarczy w HQPlayer wybrać jako wyjście NetworkAudioAdapter.

Znacznie bardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest połączenie przez usługę DLNA i program JRiver Media Center. Ustawienie obsługi serwera DLNA w JRiver, przełączenie aktywnej usługi w panelu sonicorbiter na DLNA.  Następnie zapisanie i po ponownym uruchomieniu Jriver mamy możliwość wybrania jako aktywnego wyjścia Network Audio Adapter i korzystania z najwyższej jakości dźwięku, sterowania z tabletu lub telefonu, wyświetlania okładek, opisów płyt i wiele innych.

 

 

 

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl