Producenci

i-Leasing szybki leasing przez internet

i-Raty zakupy na raty przez internet

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

FAQ:

 

Jak wypożyczyć sprzęt do testów w domu?

Bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ tutaj wypożyczyć można wszystko co znajduje się w ofercie i to na okres nawet 14 dni, jako że pierwszym sędzią jest właśnie ucho, a nie cudze opinie.

Wypożyczenie odbywa się jak zakup, wpisując tylko odpowiedni komentarz do transakcji, bo kaucja jest równowartością urządzenia lub zestawu. Do 14 dni od otrzymania przesyłki można testować sprzęt i podjąć ostateczną decyzję o zakupie.
Gdyby towar był zwracany to oczywiście nie może nosić śladów używania, nie może być zwrócony uszkodzony lub niekompletny. Jeśli nie otrzymujemy egzemplarza demo tylko nowy to pakowanie fabryczne nie może być uszkodzone chyba, że zostanie to zgłoszone po otrzymaniu przesyłki. Czyli jeśli potrzeba będzie zwrócić towar to zwróćmy w stanie, w jakim sami chcielibyśmy go dostać.

Gdzie znajdę muzykę w tzw. gęstych formatach 24/96, 24/192, 32/384?

Wybór muzyki w tych formatach jest już co raz większy. Oto jedne z wielu serwisów oferujących muzykę pod pc-audio:

https://shop.klicktrack.com/
http://store.acousticsounds.com/cat/365/Digital_Download
http://www.hdtracks.com/
http://ponomusic.force.com/

Co to jest DAC (Digital to Analog Converter) ?

DAC to zewnętrzny przetworik cyfrowo-analogowy. Przejmuje całkowiecie zadanie dekodowania i odtwarzania dźwięku z innego źródła zwanego transportem cyfrowym, dająć w rezultacie wyższej jakości dźwięk

Transportem cyfrowym dla DACa może być każdy odtwarzacz CD, DVD, konsola, tuner satelitarny, komputer , laptop (obsługa USB) etc., które posiada wyjście cyfrowe. Na przykład DAC Beresforda posiada aż 4 wejścia i obsługuje zarówno optyczne (optical) jak 
i elektryczne (coaxial).  
Można podłączyć do czterech urządzeń jednocześnie i wygodnie przełączać, 
z którego w danym momencie ma być odtwarzany dźwięk bez przepinania czegokolwiek.
Nie jest tylko tylko "rozgałęźnik" sygnału, ale przejmuje całkowicie zadania dekodowania strumienia audio dając w rezultacie znacznie lepszą jakość dźwięku z dowolnego źródła.


Jakość wyjścia cyfrowego ma duży wpływ na wyjściową jakość zew. DACów.
Polecam ranking:
http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=44172&st=0&start=0Kiedy mamy już urządzenie z przynajmniej jednym z dwojga złącz cyfrowych to przy pomocy specjalnego kabla połączeniowego zwanego interkonektem możemy przesłać dane z wyjścia w transporcie na wejście w DACu oznaczone Digital Input. Dalej dane cyfrowe zamieniane są przez bardzo precyzyjne układy na postać analogową, które może zostać przesłana do wzmacniacza i na kolumny.

 

 

DAC - Przetworniki cyfrowo-analogowe - Rys historyczny

 

Pierwsze DACi pojawiły się parę lat po pierwszych odtwarzaczach CD-Audio, które miały premierę 1983 roku.
Przez wiele lat zewnętrzne przetworniki stanowiły raczej awangardę i eksperyment i nie zdobyły dużej popularności. Nie zastąpiły zintegrowanych odtwarzaczy CD, a rozwijały się jakby obok. Stanowiły często podstawę bezkompromisowych zestawów dzielonych: DAC + transport. Przykładem tutaj może być pięknie zbudowany
Sony DAS R1 z przełomu lat 80tych i 90tych: Old DAC Sony

Wtedy technika cyfrowa była na dużo niższym poziomie i przesyłanie, a przede wszystkim sprawne, bezbłędne odbieranie strumienia danych cyfrowych stwarzało dużo problemów i tworzyło nowe wyzwania dla konstruktorów. Dlatego rozwiązania oparte na DACach były bardzo drogie. Na przykład zjawisko jittera (przesunięcia czasowego) było jednym z problemów zidentyfikowanych w trakcie późniejszych prac,a z którym walczy się do dziś.
Dla zewnętrznych przetworników rozkwit nastąpił w ciągu ostatnich kilku lat. Jednym z czynników, oprócz rozwoju techniki cyfrowej,które przyczyniły się do znacznego wzrostu zainteresowania melomanów tym źródłem cyfrowego dźwięku była rosnąca popularność muzyki dystrybuowanej w formie cyfrowych plików. DACi miały też najczęściej wyraźnie wyższą jakość dźwięku w stosunku do odtwarzaczy CD w podobnym przedziale cenowym, a oferowały do tego większą funkcjonalność.

Zewnętrzne DACi miały swoje wady i zalety zarówno w sferze użytkowej jak i konstrukcyjnej. Do jednej z najważniejszych zalet użytkowych zaliczyć można to uniwersalność ze względu na mnogość zastosowań i łatwą skalowalność, uniezależnienie od podatnej na awarie mechaniki napędu CD. Rozdzielenie wrażliwej elektroniki i zapewnienie niezależnego zasilania to przykład zalet konstrukcyjnych wpływających bezpośrednio na jakość dźwięku.

Hasło PC-Audio przestało budzić uśmiech politowania u rasowych audiofili. A dziś muzykę z plików można znaleźc na większości pokazowych stoisk na międzynarodwych targach sprzętu HiFi i Hi-End.

 

 

 

Czym jest wygrzewanie urządzeń audio?

 

Wygrzewanie oznacza wszelkie procesy fizyko-chemiczne zachodzące w głównie w kondensatorach, ale stabilizacja parametrów w układach elektronicznych również zachodzi.
Sprzęt musi pograć od kilku dni do kilku tygodni (jak w przypadku Bursona) dla osiągnięcia ostatecznego brzmienia.

Polecamy poradnik szybkiego i skutecznego wygrzewania:

https://www.gfmod.pl/pl/n/Efektywne-i-skutecznie-wygrzewanie-sluchawek-i-kolumn.-Poradnik/7

 

Jak skonfigurować programy do odtwarzania muzyki i gdzie znajdę sterowniki ?

Polecamy poradniki:

https://www.gfmod.pl/artykuly-konfiguracja-pcaudio-m2tech-usb.html

https://www.gfmod.pl/artykuly-konfiguracja-porady-pcaudio.html

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl