Producenci

Sonore opticalRendu - streamer światłowód Roon, Tidal, Spotify, Quobuz

Dostępność: tymczasowo niedostępny
Cena: 6 950,00 zł 6950.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Sonore Optical Rendu.

streamer z NAS, Ethernet, ROOn, Tidal, Spotify, Linn Radio z izolacją i transmisją światłowodową

 

Nagroda dla Streamera Sonore - Product of the Decade - Computer Audiophile

Nagroda dla streamerów Sonore - Product of the Decade
Computer Audiophile 2019 w kategorii hardware

 

 

 

Najnowszy Sonore optical Rendu to rozwinięcie UltraRendu.

Komputer sieciowy od początku zaprojektowany do zastosowań audio i odbioru strumieniowanej muzyki ze Spotify czy Tidal.  Innowacyjny w PC-Audio sposób pełnej izolacji galwanicznej od zakłóceń w sieci.
opticalRendu z transmisją przez światłowód powoduje dramatyczną poprawę jakości dźwięku

 

 

Co czyni opticalRendu naturanym wyborem dla osób szukających idealnego systemu PC digital audio:

  • opticalRendu wykorzystuje na wejściu Ethernetowym konwerter SFP fiber optic transceiver zapewniającym 100% izolaję galwaniczną od zakłóceń z sieci, które przez to nie przenoszą się na streamer i dalej na DAC

  • opticalRendu ma 11 punktów stabilizacji zrobionych na liniowych stabilizatorach typu ultra low noise (w porównaniu do 6 w ultraRendu i 4 w microRendu)

  • Podwójny układ zegara Femto clocking dla procesora CPU, kontrolera USB Audio i kontrolera sieciowego, czyli wszystkich kluczowych elementów

  • Wbudowany Ethernet switch

  • Ekranowany interface SFP z obsługą Gigabit Ethernet i obsługą światłowodową

  • Usprawniony obwód danych, powodujący obniżenie szumów własnych układu

  • Ultra-low output impedance parallel linear regulators driving USB power

 

A co to wszystko oznacza dla nas?
Kompletnie nowa jakość w streamingu audio. Nieporónywalny stopień realizmu w dźwięku i kompletna cisza w muzyce.

 

Jakie są opinie pierwszych użytkowników?

 

"A Surprisingly large improvement over UltraRendu.

I needed a new music renderer (I already have two Sonic Orbiters, two microRendus and three UltraRendus) so it made sense to buy an OpticalRendu and an Optical Module. I feed it into Chord's M Scaler and then Hugo TT2 into Stax 007mk2 headphones energised by a Mjölnir Audio KGSSHV Carbon. As Chord try and make their output insensitive to the input data stream I was not actually expecting a huge improvement in the sound. There is a clear improvement in all aspects of the sound reproduction. The bass is hitting harder, actually better extension in the top end but more of that x factor that has me bargaining with myself at midnight "just one more track". I listened to Roon Radio all day yesterday and favourited three times as many tracks as normal. It feels like the first time I heard the Linn LP12, musical and viceless. This is a stunning upgrade and looking at the price difference over the UltraRendu I actually feel guilty paying such a small premium for such a big leap forwards."

https://www.vortexbox.co.uk/Sonore_opticalRendu_Available_wc_211019/p317978_19876829.aspx

 

 

 

 

 

Nie ma w nim ani jednej zbędnej rzeczy, która wprowadzałaby zakłócenia do sygnału. Typowe streamery, nawet te z najwyższej póki, to seryjne komputery na produkowanych masowo podzespołach, podrasowane jedynie do wymagań odtwarzania dźwięku wysokiej jakości. Tu mamy zupełnie inne podejście. Płyta główna stworzone specjalnie do tego celu, znacznie wyższej jakości niż komputerowe. Osobne stopnie stabilizacji dla CPU, kontrolera, USB i karty sieciowej, a także niskoszumnego, precyzyjnego zegara i to nie na typowych impulsowych stabilizatorach, ale na liniowych typu Ultra Low Noise, droższych, ale znacznie stabilniejszych i nie generujących szumów o wysokiej częstotliwości, które potem trzeba zazwyczaj tłumić bardzo skomplikowanymi układami filtrujacymi, gdzie w zastosowaniach audio to sie zupełnie nie sprawdza.

 

opticalRendu to minimalistyczna konstrukcja: jedno wejście, jedno wyjście

 

 


Sonore ma tylko wejście na światłowód , którym przyjmuje dane muzyczne, kartę pamięci z dedykowanym systemem operacyjnym i wyjście USB do DACa lub interface'u jak HiFace (nota bene nawet Hiface Evo pierwszej generacji rozpoznawany jest bez dodatkowych sterowników). w opcji można zamówić systemOptique Starter Kit : 4Gbit switch z wejściem Ethernet i z wyjściem światłowodowym i sam światłowód oraz zasilacz.

Ten komputer pracuje jako media serwer, z którym łączymy się przez kilka dostępnych protokołów z czego najbardziej użyteczny to DLNA. Współpracuje również natywnie z serwerem ROON, który umozliwia odtwarzanie muzyki z plików lokalnych, sieci LAN, a także z serwisów streamingowych jak Spotify czy Tidal.


 

microRendu to ich pierwszy model i zarazem najbardziej znany.

Okazał się prawdziwym hitem w USA i wywrócił rynek stramerów, a i samo pojęcie o dźwięku z plików:
http://www.sonore.us/reviews.html

 

microRendu nagrody  z forum Computer Audiophile

 

 

 


Tak jak napisał w recenzji Vade Forrester z Absolut Sound, on nie gra dobrze jak na tak małe urządzenie, tylko on gra tak dobrze, bo jest tak mały i pozbawiony wszelkich zbędnych elementów i zrobiony, minimalistycznie, po audiofilsku jak kilku watowa lampa Single-Ended. Ma tylko jedno zadanie: przetwarzać dane muzyczne na USB  i przesyłać je do DACa najlepiej jako to możliwe. Tylko tyle i aż tyle.

 

Obsługuje też wszystkie formaty audio PCM, a także DSD i DoP (DSD over PCM).

 

sonore microRendu - wybor redakcji HD-Opinie

Świetna i dogłębna recenzja streamera microRendu włącznie z dokładnym opisem różnych wariantów konfiguracji:

http://hd-opinie.pl/3253,audio,sonore-microrendu-z-psu-ciaudio-megatest-hdo.html

 

 

 

Czego potrzebujemy?


Do działania potrzebujemy sieci lokalnej, czyli routera i kabli Ethernet. Router powinien być możliwie daleko od sprzętu HiFi. Jeśli router mamy w innym pokoju można również użyć Repeater WiFi (wzmacniacz sygnału WiFi) z wejściem Ethernet i do niego kablem już podłączyć microRendu. Dla najlepszego efektu polecamy także do zestawu Switch Ethernetowy z PPAStudio

Najprostsza z konfiguracji to serwer microRendu i podpięty mini DAC jak M2Tech HiFace DAC . Minimalizm i wysoka jakośc dźwięku.

 

 

 


Do sterowania możemy wykorzystać dowolne urządzenie w tej samej sieci WiFi. Do wyboru mamy kilka protokołów:

SqueezeBoxLite - obsługa gapless PCM, DoP i natywne DSD
ShairPort (emulator Apple AirPlay) - gapless PCM
MPD/DLNA (np. JRiver Media Center) - gapless PCM, DoP i DSD
Songcast (serwer Linna) - obecnie w wersji beta
HQPlayer NAA (protokół dedykowany do programu HQPlayer na PC) - przetwarzania muzyki na lokalnym komputerze z programem HQPlayer, a następnie strumieniowane przez sieć do microRendu i do DACa - obsługa PCM, DoD i DSD.
RoonReady (do komunikacji z serwerem ROON)
Spotify Connect - struminiowanie przez dowolne urządzenie z aplikacją Spotify

 

 

 

 

Sonore SystemOptique:

streamer Sonore opticalRendu - izolacja optyczna Ethernet GFmod


Po podłaczeniu sprzętu do routera i do zasilania zacznie mrugać dioda przy gnieździe Ethernet w microRendu. Kiedy zapali się światłem ciągłym oznacza, że serwer został połączony. Na stronie www.sonicorbiter.com powinniśmy odnaleźć nasze urządzenie microRendu i kliknąć na nie żeby wejśc do ustawień. Żeby najprościej i najszybciej usłyszeć pierwsze dźwięki z microRendu można użyć 30dniowej wersji darmowej HQPlayer. Na stronie www.sonicorbiter.com wybieramy Apps i aktywną aplikację HQPlayer. Po zainstalowaniu wystarczy w HQPlayer wybrać jako wyjście NetworkAudioAdapter.

Znacznie bardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest połączenie przez usługę DLNA i program JRiver Media Center. Ustawienie obsługi serwera DLNA w JRiver, przełączenie aktywnej usługi w panelu sonicorbiter na DLNA.  Następnie zapisanie i po ponownym uruchomieniu Jriver mamy możliwość wybrania jako aktywnego wyjścia Network Audio Adapter i korzystania z najwyższej jakości dźwięku, sterowania z tabletu lub telefonu, wyświetlania okładek, opisów płyt i wiele innych.

 

 

 

HARDWARE

  • 11 (jedenaście) osobnych niskoszumnych stabilizatorów napięcia
  • 2 oscylatory ultra low jitter FEMTO
  • wejście na zasilacz
  • SFP cage / SFP optical transceiver for network connection
  • USB-A audio wyjście
  • Micro SD z systemem operacyjnym
  • Wielordzeniowy CPU z DDR3 RAM
  • Wymagane zasilanie: 6-9 V  min 1.5A
  • Konektor: 2.1mm x 5.5mm (center +)
  • WYmiary: 3cm(W)x11cm(S)x11cm(D)
  • systemOptique Certified

 

 

 

The opticalRendu is the newest in the Rendu series of network players/transports from Sonore. The opticalRendu has built on the success of the ultraRendu and microRendu but offering a significant redesign.  

What makes the opticalRendu the perfect upgrade for those wanting more from their digital audio:

  • The opticalRendu utilizes an SFP fiber optic transceiver at its input to provide 100% galvanic isolation from the network and USB-audio output

  • The opticalRendu has 11 ultra low noise linear power regulators (compared to 6 and 4 in previous models)

  • Dual Femto clocking for the CPU circuit, USB Audio circuit, and for the network circuit

  • Onboard Ethernet switch

  • SFP cage for use with both Gigabit Ethernet and Optical Transceivers

  • The improved low noise data circuit

  • Ultra-low output impedance parallel linear regulators driving USB power

What this means to you: A whole new level of perfection in the network audio player/streamer marketplace.  Unparalleled network audio performance. The Premier Network Audio Fiber Optic Solution on the Market Today

 

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl