M2Tech Young DAC MK III - DAC z DSD i Tidal MQA
Opis
M2Tech Young DAC MKIII.
Następca jednego z najbardziej utytułowanych DACów w historii!
Young MKIII to DAC i preamp z obsługą DSD i MQA i XMOS USB z oprogramowaniem M2Tech.
Trzecia odsłona M2Tech Young DAC, jednego z najbardziej utytułowanych DACów w historii !
Włosi nie śpieszą z wypuszczaniem nowych produktów. Od premiery Young DACa minęło już 6 lat, ale patrząc na jego najmłodszego brata widać, że był to czas dobrze wykorzystany.
JAK POSŁUCHAĆ U SIEBIE?
Young MKIII to DAC i Preamp będący rozwinięciem wersji DSD o nowe funkcje, jak i jeszcze udoskonalony dźwięk.
Od strony technicznej dużo większych i mniejszych poprawek, uwag od użytkowników i dystrybutorów.
W nowym interface USB pojawiła się implementacja standardu streamingu wysokiej jakości MQA (Master Quality Authenticated). Natywna obsługa DSD została rozszerzona o tryby x128 i x256. Ukłonem w stronę części użytkowników jest dołożona obsługa Bluetooth Audio AptX jako wejścia i wyjście.
Nowa obudowa, interface i wyświetlacz OLED o wysoki kontraście.
Sterowanie możliwe jest z pilota lub smartfona z Androidem.
Odświeżony design zapowiada nową linię "M2Tech Rockstar Series"!
Nagroda The Absolut Sound dla DACa Young MKIII i zasilacza Van der Graff
RECENZJA M2Tech Young DAC MKIII:
http://hd-opinie.pl/6946,aktualnosci,nowy-dac-m2tech-young-mk-iii-w-redakcji-strumienie-oledy.html
"Kolejny, który dowodzi swojej wartości, dla tych którzy są gotowi zapłacić więcej za europejski styl, za oryginalne, własne rozwiązania (producenta), a nie gotowy projekt z metra cięty. Dla wielu ten DAC może być domknięciem poszukiwań wielofunkcyjnego preampa, głównie cyfrowego, ale też gotowego na podpięcie tych nielicznych (pojedynczych) źródeł analogowych. Cenię ich za to, że nie idą na łatwiznę, że nie robią czegoś, co już tylko udaje, że jest tym, co kiedyś. Trzymają poziom."
http://hd-opinie.pl/6946,audio,nowy-dac-m2tech-young-mkiii-strumienie-oledy-recenzja.html
"It’s impossible not to be impressed by the sound that this set of little boxes can produce. Even without the addition of the upgraded power supply, the Crosby and Young are capable of truly excellent results."
https://hifipig.com/m2-tech-rockstar-separates/
"Young DSD jest jednym z najbardziej imponujących przetworników sub-high-endowych."
magazyn AudioVideo
Marco Manunta z M2Tech opowiada o Youngu DSD:
http://www.audiostereo.pl/m2tech-young-vs-m2tech-young-dsd_111647.html
Wbrew pozorom dodatek DSD nie oznacza li tylko dodania obsługi nowego formatu plików muzycznych. Oprócz podobnej obudowy i nazwy, niewiele zostało bez istotnych poprawek lub nawet rowolucyjnych zmian.
Przede wszystkim nowy Young jest w pełni zbalansowaną konstrukcją. Nie posiada nawet gniazd RCA, a połączenie takie realizowane jest przez dołączone solidne przejściówki XLR-RCA. Nie jest już również tylko DACiem, ale także preampem. Regulacja głośności odbywa sie przez sterowaną cyfrowo drabinkę rezystorową. Napięcie wyjściowe można również zmienić dwustopniowo.
Podobnie jak poprzednio Young DSD posiada komplet izolowanych wejść cyfrowych: Toslink, Coaxial, BNC, AES/EBU i oczywiście USB.
Wejście USB to jak zawsze największa duma konstrukcji M2Tech.
Asynchroniczna konwersja aż do 32bitów i próbkowaniu 384kHz dla plików PCM (Pulse Code Modulation) oraz obsługa nowego, jednobitowego formatu DSD (Direct Stream Digital) znanego z wprowadzonego przez Sony i Philipsa - SuperAudio CD. Świetnie rozwiązane zasilanie i bardzo precyzyjne zegary dają możliwość sprawnego przetwarzania z próbowaniem aż 5.6448MHz co daje możliwość obsługi DSD 128, czyli 128-krotność próbkowania standadu CD (44.1kHz).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Direct_Stream_Digital
Test AudioVideo Young DSD:
"Tworząc nową wersję swojego najpopularniejszego DAC-a, włoski M2Tech miał twardy orzech do zgryzienia, bowiem Young był naprawdę świetnym przetwornikiem. Czas jednak płynie i nawet ten techniczny „młodziak” wymagał odświeżenia. Operacja powiodła się w stu procentach. Young DSD pobił swojego starszego brata w każdym aspekcie brzmienia – nawet gdy ten jest zasilany z opcjonalnego zasilacza bateryjnego Palmer. Dodanie odczytu DSD jest nie tylko „odhaczeniem” kółka w folderze reklamowym, lecz zapewnia rzeczywisty postęp w dziedzinie jakości brzmienia. Do tego zdalna, analogowa (!) regulacja głośności Young DSD jest jednym z najbardziej imponujących przetworników sub-high-endowych."
Young DSD jest także wyposażony w niezwykle ciekawą, a bardzo rzadko spotykaną funkcję Phase polarity. Wiele płyt nagranych jest z odwróconą fazą, co powoduje zachwianie sceny dźwiękowej i rozmycie źródeł pozornych. M2Tech po raz pierwszy wprowadził możliwość zmiany fazy w swoim flagowym DACu Vaughan. Dzięki temu jednym przyciskiem można było ten problem wyeliminować i wszystkie instrumenty wracały na swoje miejsce na scenie.
Teraz ta funkca zagościła także i w niższym modelu.
OPINIE:
http://www.audiostereo.pl/m2tech-young-vs-m2tech-young-dsd_111647.html
http://www.ultraaudio.com/index.php/equipment-menu/495-m2tech-young-dsd-digital-to-analog-converter
http://www.hfc.com.pl/hfc/hfc.html
The Young MkIII gives you total control of the music flowing from your sources to the amplifier and then to the speakers.
With a wealth of input channels and extensive control options, you have always full command on your audio system, with the greatest confidence that the quality of the original music material is delivered to the speakers without any detriment.
Whether your source is a computer, a smartphone, a DVD player or a turntable, the Young MkIII delivers a crisp and alive analog sound at its outputs, to drive any amplifier at best.
You control it by the front panel encoder, using the remote control or by your Android smartphone via the same wireless connection which allows you to stream audio.
Streaming lovers will enjoy the high quality ensured by MQA, while smartphone users will take advantage of aptX.
Connections:
Inputs:
analog single-ended (RCA) SPDIF (RCA) AESEBU (XLR) Optical (Toslink) USB 2.0 high speed Wireless |
|
Outputs: |
analog balanced (XLR) trigger (jack 3.5mm) |
Sample frequencies: |
PCM 44.1kHz to 384kHz DoP 64X to 128X Native DSD 64x to 256x |
PCM resolution: |
16 bits to 32 bits |
Signal-to-Noise Ratio: |
118dBA (single-ended) 120dBA (balanced) |
THD+N: |
0.0008% @ 5Vrms out balanced |
Output Voltage: |
2.5Vrms or 5Vrms (single-ended) 5Vrms or 10Vrms (balanced) 12VDC (trigger) |
Output impedance: |
100 Ohms (single-ended) 200 Ohms (balanced) |
Input impedance: |
47 kOhms (analog) 75 Ohms (SPDIF) 110 Ohms (AESEBU) |
Supply voltage: |
15VDC |
Power Consumption: |
4W (operational) 0.23W (standby) |
Size: |
200x200x50mm (wxdxh) |
Weight: |
net 2kg (including ancillaries) gross 2.5kg |
OPIS KONFIGURACJI KOMPUTERA z M2Tech Young MKIII:
Zestaw DAC / Preamp , końcówka mocy i zasilacz liniowy: M2Tech Young MKIII , M2Tech Crosby , M2Tech Van der Draff
W Albecki - Audioarena
M2tech Young MKIII w porównaniu do Younga DSD - Rewelacja. Albo to nastawienie do nowego urządzenia (w co wątpię), albo wszystko jest lepsze, zniknęła lekka suchość średnicy, pojawiło się wypełnienie. Stereo znacznie lepsze. W skrócie jest „stereo i kolorowo” :)
kubeczko
M2Tech znowu zadziwia! To już mój trzeci DAC tej firmy i każdy kolejny to przełom. Jakość dźwięku, obsługiwane formaty, funkcjonalność. Z każdą kolejną wersją to duży skok. Co prawda pierwszy Young był ładniejszy niż następca DSD, ale MKIII już bardzo mi się podoba. Do tego sterowanie z apki z telefonu, możliwośc połączenia bluetoothem i puszczanie muzyki z telefonu (!) W audiofilskim sprzęcie, z zasady konserwatywnym, to takie rozwiązania zaskakują :) Aaa i obsługa MQA z tidala. Brawo M2tech !
czar.gniew73
Szukałem DACa z obsługą MQA z Tidala i trafiłmem na forum audio na Younga mkIII. Po lekturze i przemyśleniach postanowiłem go wypożyczyć i tu podziekowania dla Gfmod. Włoch zagrał rewelacyjnie. Takiego ożywienia i strzalu dynamiki mój system z nieco ospałymi Dynkami potrzebował. Co najważniejsze ożywienie w tym wypdaku to nie ostrośc i utrata barwy co często właśnie tak wyglada szczególnie z jakimiś objawieniami internetowymi z aliexpress
klient561
Włosi nie kojarza sie z elektronika, ale w audio jest inaczej. Świetny DAC. Polecam