Producenci

Dayens Menuetto Custom

Dostępność: dostępne
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 9 150,00 zł 9150.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Dayens Menuetto Custom .

 

Większy brat kultowego modelu Ampino nagradzanego m.in. 6moons REALIZATION AWARD, Stereounderground, highfidelity
Niesamowity stosunek jakość/cena
 
 
 
 
 
 
Wzmacniacz Dayens Menuetto w wersji Hi-End z kondensatorami Mundorf Silver-Gold i gniazdami WBT. Jednym słowem najwyższa półka!
 
Różnica w dźwięku jest większa niż różnica w cenie.
Za sprzęt na takich komponentach to w większych firmach trzeba zapłacić kilka razy więcej.
 
 
 
 

Porównanie wersji podstawowej Menuetto i Menuetto Custom:

"Live in Tokyo - Emilie-Claire Barlow- po prostu dla mnie poezja..."

https://www.audiostereo.pl/topic/127517-klub-dayens/?do=findComment&comment=4677607


 

 

 

 

Bałkany. Zapierające dech połączenie piękna przyrody i ognistych temperamentów żyjących tam ludzi. To miejsce ścierania się morza z górami. Ścierania się kultur i religii.

Serbia to zachwycające połączenie surowej i zabójczej przyrody z determinacją i nie niezłomnością żyjących tam ludzi. Serbia, która wydała na świat takie genialne i szalone umysły jak Nicolę Teslę jest domem Dojana i Zorana Dorinów. Ojca i syna, twórców firmy Dayens, która od 1991 roku tworzy ponadczasowe produkty dla melomanów z całego świata.

 

wzmacniacze stereo Dayens bałkany

Dayens jest przykładem przedsiębiorstwa działającego poza głównym nurtem audio;

jego sprzęty hi-fi są niszowe, bo produkowane w niewielkiej manufakturze w krótkich seriach – przez to są mniej znane audiofilom. Jednak każdy, kto miał kontakt z urządzeniami z logo Dayens wie, że oferują one dźwięk, który można określić jednym, ale wielce odpowiednim słowem – kultowy.
I nie ma w tym sformułowaniu ani krzty przesady.
 

 

 

 

Wzmacniacze Dayens Ampino Custom i Menuetto Custom - fabrycznie podrasowana wersja wyczynowa

Wzmacniacze Dayens Ampino Custom i Menuetto Custom - fabrycznie podrasowana wersja wyczynowa

 

 

 

 

 

 

OPINIE O WZMACNIACZACH DAYENS: 

 

 

 

https://www.audiostereo.pl/topic/127517-klub-dayens/

 

"Dayens Menuetto Custom już gra i to gra z Xavianem Perla Esclusiva tak jakby został dla nich stworzony albo one dla niego. Domyślałem się (z pamięci a ta w audio bardzo zawodna jest), że Dayens lepiej zgra się z Xavianem ale nie będzie to jak dzień i noc w porównaniu do moich Cyrusków. Niestety Cyrusy zadusiły cały blask góry Xaviana, znikła jej dźwięczność, zabrały świeżość wokalom - robiąc je bardzo, bardzo pogrubionymi!, ciężkimi zarazem dusząc całą górną średnicę a ten pogrubiony dolny środek sprawia jeszcze wrażenie "rozmazanego". Jest mi przykro, że Cyrus nie chce być Dayensem, różnica w barwie między Cyrusem z Xavianem a Dayensem z Xavianem jest bardzo wyraźna, to nie są jakieś tam pomijalne niuanse, wyszukiwanie czegoś na siłę, tu słychać od pierwszej minuty, że jest synergia, że te klamoty są jak jedność. W każdym, dosłownie w każdym elemencie Xavian gra piękniej z Menuetto, nawet góra mimo, iż świeższa to jeszcze bardziej soczysta! i dźwięczna!, pięknie dźwięczna. Dayens na tle Cyrusa wyciąga Xaviany do równowagi w barwie, ożywia muzykę a Cyrus wręcz przeciwnie. Na pocieszenie zostaje mi te kilka dni przepięknego grania. Jak ten niepozorny, praktycznie nikomu nie znany Dayens potrafi tak emocjonalnie, tak pięknie grać wokale, a jakby jeszcze tego było mało wszystko to przyozdobić wyjątkowo dźwięczną, soczystą i świeżą górą. Piękne, piękne granie."

 

 

"A co do samego Menuetto to jego siłą jest zjawiskowa organiczność i to w całym paśmie ale co ciekawe połączona z lekkością średnicy i bardzo dobrą rozdzielczością. W tym  jest baaardzo podobny w swoim charakterze do barwy monitorów Jean Marie Reynaud Lucia. Różnicą jest rozciągnięcie niskich tonów, Menuetto idzie do samego dołu, Lucia tak nisko nie zejdą (co oczywiście zrozumiałe dla tej wielkości monitora). Moim zdaniem połączenie Dayensa ale! modelu Ampino z JMR Lucia może być tzw. End Game. Pozdrawiam wszystkich miłośników Dayensa. "

 

 

"Słuchałem kiedyś Naima XS2. Dla mnie był zbyt ofensywny. Wprawdzie nie porównywałem bezpośrednio, ale miałem Menuetto i on grał łagodniej, szczególnie podobała mi się jego prezentacja wysokich tonów. Co do basu, to nie pamiętam dokładnie, ale dociążenia nie brakowało."

 "Ja porównywałem Menuetto bezpośrednio do Musicala m5si i ten drugi wypadł nijako przy Dayensie. Musical grał wycofaną górą, a Menuetto ładnie ją zaznaczał bez natarczywości. "

 

 

"Zapisuję się do klubu z Dayensem Menuetto, który na razie gra z Dynaudio Excite X14. Z piecyka jestem bardzo zadowolony, ale rozglądam się za nowymi paczkami. W oko wpadły mi YB Bise i Opera Prima. Miał ktoś możliwość przesluchać któreś z nich z Menuetto?"

 

"Wtorek - ciekawość, podekscytowanie, duże oczekiwania, m

oże zbyt nadmuchane i ... spore rozczarowanie, niestety.Co się dzieje, myślę? Aż tak bardzo nie wpasował się w system? Nad czym te ochy i achy graniczące z euforią? Zaczynam rozumieć, dlaczego ktoś sprzedał mi prawie nowy Menuetto za niewiele ponad połowę sklepowej ceny...

Dźwięk określiłbym jako bardzo ''surowy'', bez charakteru, po prostu nijaki. Jaka konkluzja? Cóż, chyba wtopa... Wzmacniacz pograł kilka godzin. W środę też trochę, w sumie może 10. 

Czwartek trochę dłużej i... w pewnym momencie zaczynam odnosić wrażenie, że ktoś podmienił mi sprzęt.

Kurczę, nie wierzę własnym uszom! Zupełna metamorfoza! To jednak gra!!!

Pojawiła się scena, dźwięk się wygładził, stał się angażujący, wyszlachetniał. Jest barwa, są ''smaczki'', wybrzmienia, piękna średnica, słowem - emocje.

W tej chwili w odtwarzaczu ''Upojenie'' Anny Marii Jopek. Można się wzruszyć słuchając tak zrealizowanej płyty. Odlot.

Jeśli ktoś zastanawia się jeszcze, czy warto go kupić, odpowiadam - tak, zdecydowanie tak. Jeśli dogada się z resztą toru, potrafi zapewnić prawdziwą muzyczną ucztę."

 

 

"Tak poważnie, czy żałuję że nie kupiłem Menuetto Custom a Ampino Custom, nie!!! Piecyk gra pięknie a waty co kto woli takiego soundu w tej cenie nie ma nikt. Spokojnie ten piecyk gra na poziomie wzmakow za 10k lub lepiej"

 

"Co do SOL2 - bardzo przyjemnie gra, wart swojej kasy. Jednak ciężko mi się zgodzić z promowaniem go przez Audio on i Wstereo jako wzmacniacz idealny czyli tzw. "drut ze wzmocnieniem". Posłuchałem go i okazuje się, że ma swój  wyraźny charakter,  zawsze! obecne zmiękczanie, przy kolumnach strojonych na tzw. linijkę będzie też brakowało niskich tonów w wielu gatunkach muzyki,  no i te troszkę przesadnie powiększane źródła pozorne. Za to mikrodynamika świetna, tu np. mój Cyrusek czy Dayens zwyczajnie odstają a zwłaszcza mój Cyrus, bezdyskusyjnie. Ale i tak zawsze z tej trójki najmilej będę wspominał Dayensa Menuetto,  najbardziej trafia w moje upodobania, bardzo, bardzo lubię brzmienie tego małego pudełeczka."

 

 

Dayens Ampino Custom: "Na razie próbuje ochłonąć:), jest to spora klasa wyżej wzmacniacza w porównaniu do standardowej wersji a przecież wzmacniacz dopiero się wygrzewa a gra tak, że szczena opada.

 https://www.audiostereo.pl/topic/128137-kolumny-na-miar%C4%99-dayens-ampino-custom-mundorf-silver-gold-wbt/

https://www.audiostereo.pl/topic/142475-wzmacniacz-podstawy-do-harbeth-p3esr/?tab=comments#comment-4490667

 

 

RECENZJE:

 

 

 

 Nagroda ZeroFidelity
TOP 5 - 2015

 

"Longer listening to the Menuetto got me really engrossed in its sound, it’s warm with vibrancy and surprisingly detailed and transparent, with a terrific soundstage and immediately had me searching their website to see what other interesting products they have to offer."

https://hifipig.com/dayens-menuetto-integrated-amplifier/

http://v2.stereotimes.com/post/dayens-menuetto-integrated-and-grande-mini-loudspeakers

http://forum.polkaudio.com/discussion/168143/results-integrated-shootout-with-lsim703

http://www.audiocircle.com/index.php?topic=86805.0

 

Cytat z serbskiego magazynu HiFiles No. 52 from March 2013:
"Homework for competition
Conclusion
As with other
Dayens devices in Menuetto is noticeable great enthusiasm while playing all kinds of materials - it was made by people who are themselves lovers of quality sound and good music, which you can clearly hear from every note. The visual impression is another plus, Menuetto, with it's discreet appearance and combination of classic and modern details, will easily fit into any environment. Finally, as already mentioned, freedom from non-core functions is not considered a minus but a brilliant way to get to the best possible sound at a given price. In this category, Menuetto is the champion."
 

 

 ****

"After spending a couple of years in audio bliss with the Ampino, I felt the need to scratch my audiophile itch, and upgraded to their higher-end integrated amplifier, the Dayens Menuetto. An upgrade of this caliber requires a great deal of faith in a company and its products for a number of reasons, not the least of which is the fact that Dayens products are built in Serbia, and not readily available for audition in the US unless you live near their single US distributor in Georgia, which I do not. That said, I'm extremely happy with my new Dayens Menuetto integrated ($1250) - it offers the same open, lively sound, and extremely wide frequency range (1Hz - 200kHz) from a more powerful 40watts per channel. Output that is more dialed in, and just a touch more refined and dignified than the already excellent Ampino. Think: less "jumpy." "
Steve Kozle, Positive Feedback

 

***

"More over, the Dayens amplifiers (now two in my experience) have proven themselves reliable, very quiet in terms of electrical noise, and versatile in terms of preferred speaker pairings. I really wish there were a less clich'd way to convey to you that I really recommend you shortlist the Dayens Menuetto in its respective price range when auditioning amplification; especially if you particularly value tonal beauty but don’t want to put up with some of the added… errr… lets call it fun of owning a tube amplifier."
David Abramson, Stereo Times

 

 

 

 

 

 

 Dayens Manuetto - opinie, review

 

Specyfikacja
Moc (Watt):
2x50 / 8 Ohm
2x70 / 4 Ohm
Wejścia RCA:
4
Pasmo przenoszenia (Hz):
1Hz - 200kHz
Odstęp sygnału od szumu (dB):
>92
Wymiary (mm):
230x105x350
Waga (kg):
6,5

 

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

16 października 2019

Witam. Przyznam ze Manuetto custom edition zamówilem w ciemno ale tak nie do końca bo od 3 lat jestem szcześciwym posiadaczem Ampino i paru kumpli namówilem na ten wzmacniacz ale przyszedl czas na zmiany :) Postep wzgledem Ampino jest ogromny. Nie umiem tak to ladnie ubrac w słowa ale ciezko sie oderwac od sluhania szczegolnie ze mozna powiedzieć odkrywam znane albumy na nowo :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl