Producenci

i-Leasing szybki leasing przez internet

i-Raty zakupy na raty przez internet

Entreq MINIMUS, TELLUS - Dlaczego warto prawidłowo uziemiać nasz sprzęt? 1
Entreq MINIMUS, TELLUS - Dlaczego warto prawidłowo uziemiać nasz sprzęt?

 

 

DLACZEGO SKUTECZNE UZIEMIENIE JEST TAK WAŻNE ?

Zasilanie jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o jakości dźwięku naszego systemu audio.
Faza zerowa, elektryczna "ziemia" to dla wszelkich zasilaczy swoisty układ odniesienia. Stabilizacja zawsze odbywa się względem czegoś. W przyprzypadku zasilaczy stabilizacja napięcia odbywa się względem masy.

 

Entreq Tellus Silver z systemie dCs Vivaldi

 

W zeszłym stuleciu nie było z tym aż takich problemów kiedy królowały zasilacza liniowe, klasyczne żarówki wolframowe, nie było sieci komórkowych ani GPS, a ilość elektroniki użytkowej w domach była o rząd wielkości mniejsza. Współcześnie praktycznie nikt z nas nie ma czystej fazy zero, a każde urządzenie podłączone do zasilania generuje również do niej znaczne ilości zakłóceń, a mamy ich co raz więcej. Szczególnie "zatruwają" zasilacze impulsowe, sprzęt RTV/AGD, świetlówki, żarówki energooszczędne, nie licząc zakłóceń elektromagnetyczny i interferencji radiowych (również z sieci Wi-Fi), które indukują się we wszystkich nieekranowanych lub słabo ekranowanych kablach. Wpływa to na nasze samopoczucie, ale i też na nasz sprzęt hi-fi.

 

Idąc dalej tym tropem, jeśli ta faza zero jest tak niestabilna i nafaszerowana zakłóceniami to sytuacja w zasilaczach naszego wrażliwego sprzętu audio zaczyna przypominać walkę linoskoczka o utrzymanie równowagi w trakcie trzęsienia ziemi...

 

 Entreq i ASR Emiter

 

 Fragment recenzji podstawowego kondycjonera Entreq Minimus:

 

"Od lat staram się zapoznawać czytelników “High Fidelity” z elementami systemu audio, których istnienie jest często zaskoczeniem, a po przyjęciu go do wiadomości, sens ich stosowania poddawany w wątpliwość. To, dla przykładu, platformy antywibracyjne, podkładki antywibracyjne pod urządzeniami i kablami, preparaty poprawiające styk, specjalistyczne listwy sieciowe, specjalistyczne gniazda sieciowe (i wtyki) i wiele innych. Myślę jednak, że wieloletnia edukacja, a także samodzielne próby doprowadziły do sytuacji, w której nie jest to sprawa „wiary”, a decyzji. Ich wpływ na dźwięk jest bowiem jednoznaczny, najczęściej pozytywny.
Nawet dla tak zaawansowanych melomanów-audiofilów, jak państwo, istnienie Minimus firmy Entreq , nazywanego przez producenta „Energy Transforming Equipment”, może być jednak zaskoczeniem i kolejnym stopniem, do przekroczenia którego trzeba się psychicznie przygotować.
(...)To coś w rodzaju „wirtualnej” masy, w której prąd zostaje zamieniony na ciepło.

Rok zajęło mi przełamanie się i wypróbowanie tego produktu. Szkoda, że tak długo czekałem – musicie to państwo sami usłyszeć! Włączenie go do systemu każdorazowo zmienia dźwięk. Nigdy jednak nie chodzi o TAKIE SAME zmiany. Ich klasa, wielkość są podobne, ale wpływ szwedzkiego pudełeczka na dźwięk jest znacznie bardziej złożony. Jeśli dźwięk jest lekko stłumiony – otwiera go, jeśli nieco nerwowy – uspokaja, jeśli jasny – nieco ociepla. Maximus działa tak, jakby wydobywał więcej dźwięków z nagrania, jakby poprawiał jego rozdzielczość. Dlatego z każdą płytą działał inaczej. Zachęcam do wypróbowania nowych produktów Entreqa, TellUs oraz Silver TellUs i podłączania ich w różnych punktach systemu audio. Wyniki będą co najmniej zastanawiające. "

Wojciech Pacuła , (highfidelity.pl, Audio)

 

 

ZACHĘCAMY DO PRZETESTOWANIA WE WŁASNYM SYSTEMIE

http://www.gfmod.pl/uziemienie-zasilania-elektroniki.html

 

 

Entreq Minimus Silver i system Macintosh

 

 

Komentarze do wpisu (1)

11 listopada 2015

Za każdym razem Audio Show gdzie były kable Entreq dźwięk byl bardzo naturalny, barwny i dynamiczny. W tym roku z tubami Destination audio i efekt ten sam. Gratulacje dla mnie jeden z najlepszych systemów na Narodowym !

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl