Jak skonfigurować sterownik USB Burson Conductor 3 aby uzyskać jak najlepszą jakość dźwięku?
Domyślene ustawienia driverów nie są zoptymalizowane pod najlepszą wydajność i jakość dźwięku. Domyślne są ustawienia najbezpieczniejsze i mające działać bez przeszkód nawet starych lub mocno obciążonych komputerach. Dlatego przygotowaliśmy te wskazówki abyście mogli wyciągnąć maksimum z posiadanego sprzętu.
Pobierz sterowniki do Burson Conductor v3
Po zainstalowanu sterowników ze strony na pasku z prawym dolnym rogu pojawi się ikona z "B/A " (od Burson Audio).
Po kliknięciu wchodzimy w ustawienia:
BUFFER SETINGS
Odznaczamy opcję "SAFE" aby odblokować pełną wydajność. Jeśli nie następuje przerywanie dźwięku. Możemy skrócić bufor ASIO do 256 ms
Dodatkowo w Menu ustawień urządzenia warto wybrać:
GAIN: HIGH
DPLL (DSD): LOW
DPLL(PCM): LOW
Opcje filtrów cyfrowych wnoszą bardzo subtelne zmiany, ale również można poeksperymentować.
Zdecydowanie więcej zmian w dźwieku wnosi podmiana wzmacniaczy operacyjnych. Burson Conductor 3 jest do tego przystosowany i wyposażony w podstawki na op-ampy.
Standardowo stopień konwersji I/V (stopień analogowy z DACa) jak i bufor wyjściowy są obsadzone op-ampami Burson V6 Vivid, które grają bardzo przestrzennie z dużą ilością powietrza między instrumentami, niezwykle szczegółowo i neutralnie w barwie. W zestawie na podmianę mamy także NE5532 (Japan Radio), które grają spokojniej, bardzo kameralnie. O ciepło lampowym charakterze. Można także dokupić wzmacniacze Burson V6 Classic, które również są ciepłe, o lekko złotawej barwie, ale to także op-ampy zbudowane na tranzystorach i grają zdecydowanie bardziej spektakularnie i szczegółowo jak NE5532, więc są czymś pomiędzy.
Dodatkowo można łączyć np. sekcja I/V Burson V6 Vivid, a na wyjściu V6 Classic itd.
Daje bardzo wiele możliwych wariantów.
Pobierz instrukcję obsługi