Producenci

i-Leasing szybki leasing przez internet

i-Raty zakupy na raty przez internet

Jak poprawić dźwięk z Tidal YouTube Spotify czyli jak wyciągnąć max ze streamingu muzyki 6
Jak poprawić dźwięk z Tidal , YouTube, Spotify czyli jak wyciągnąć max ze streamingu muzyki?

 

Jak poprawić dźwięk z Tidal , YouTube, Spotify
czyli jak wyciągnąć maksimum jakości ze streamingu?

 

 

Switch PPA w systemie PC Audio Hi Fi

 

 

 

Wielu z nas już zachwyciło się wygodą i dostępnością muzyki z serwisów streamingowych. 

 

Jednak jakość dźwięku mimo, że Tidal oferuje transmisję bezstratną, nie była nigdy tak dobra jak z plików FLAC na komputerze. Podobnie jak z plikami z sieci lokalnej NAS. Im wyższa rozdzielczość tym różnice większe

 

Czy muzyka z Tidal może brzmieć co najmniej tak dobrze jak z FLAC? TAK

 

 

Opinie przysłane przez Klientów:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PPA Studio Audio Grade Ethernet Switch v2  

To urządzenie, które buforuje dane i przetaktowuje je na nowo wewnętrznym zegarem. Dodatkowo izoluje galwanicznie od zakłóceń zewnętrznych.  Dla zwielokrotnienia efektu taki switch można dublować w pary i stosować podwójnie, potrójnie, poczwórnie.

 

Switch do audio co wnosi czym sie rozni - Switch PPA GFmod

Switch LAN do streamingu poprawy jakości dźwieku z Tidal Spotify

Schemat podlaczenia switch PPA . Jak podlaczyc

 Zastosowanie podwójnych switchy LAN PPA Studio w systemie audio z Tidal

 

A jaki jest efekt jego zastosowania? 
Zaskakujący. Nie tylko na bezstratnym Tidal, ale nawet na radiu internetowym 128kbps!  Najlepiej niech opowiedzą inni:

 

 

OPINIE :

"Kupiłem PPA Studio - Audio Dual Ethernet Switch OCXO i PPA Studio - Audio Grade Ethernet Switch v2 trochę w ciemno. Głównie do ich zakupu skłoniły mnie ,założenia zawarte w opisie firmowym. Po miesięcznym użytkowaniu owych switchy stwierdzam,że ten zakup był strzałem w dziesiątkę. Dzięki ich wpięciu w mój system audio uzyskałem poprawę brzmienia w każdej domenie dźwięku audio. 
Co więcej zrezygnowałem z części poprawiaczy dźwięku typu: protezy masy bo jak dla mnie stały się niepotrzebne. Myślę,że stosunek nakładów finansowych poniesionych na zakup switchy do uzysku w poprawie brzmienia jest porażający na korzyść switchy.. Polecam te switche głównie posiadaczom wypasionych systemów audio gdzie za małe pieniądze nie można nic zrobić w poprawie brzmienia a przy użyciu dużych zmiany są już tylko w niuansach przekazu audio. Zastosowanie wymienionych switchy w takich właśnie systemach audio może wywołać małe trzęsienie Ziemi na plus za niewielkie w sumie pieniądze."

https://goo.gl/maps/rKUQmpu87QGW13Ut6

 

 

"Posiadam Node2 ( bez "I") z forumowym modem zasilania liniowego. W dniu dzisiejszym dotarł do mnie tytułowy PPA Studio Ethernet Switch v2.

Podłączyłem go za routerem UPC do odtwarzacza Node2 poprzez najprostszy kabelek LAN, i zasiliłem impulsiakiem będącym na standardowym wyposażeniu switcha.

Urządzenie wypożyczyłem,  z zastrzeżeniem jego zwrotu w przypadku z niezadowolenia  jego działania.

Efektem kilkudziesięcio minutowego odsłuchu była decyzja o pozostawieniu urządzenia w moim systemie, zamówieniu dobrego LANa, i składaniu kasy na dobry zasilacz liniowy.

Zmiany w brzmieniu jakich dokonało to pudełeczko - jest ..... nie do uwierzenia. ( odsyłam do opinii w sieci -żadna z nich nie jest przesadzona ).

Dla teoretyków niedowiarków i argumentów że cyfra to beznamiętne zera i jedynki - prosta rada: wypożyczcie urządzenie i posłuchajcie."

 

https://www.audiostereo.pl/topic/151771-blusound-node2-z-ppa-studio-ethernet-switch-v2

 

 

Daniel

Po udanych eksperymentach z kablami lan i zwykłym switchu postanowiłem pójść za ciosem. Spodziewałem się małej poprawy, a dostałem większą przestrzeń (spora różnica), większą scenę (nieznacznie), większą szybkość, lepszą rozdzielczość i detal, wydaje się że jest większy kontrast, dźwięk jest bardziej nasycony. Zmiany są łatwe do wychwycenia, prima facie. Zmiany bym porównał do przesiadki na wzmacniacz o 1 klasę / 2 klasy wyżej. Polecam ;-) Szczególnie dla streamujących dźwięk. Ah, ocena nie sponsorowana, kupiłem za swoje ;-) i nie sprzedaję :D

hugohel68

Nigdy wczesniej nie bralem pod uwage switch do audio w moim systemie. Słucham z gramofonu, z plikow z NASa i co raz czesciej z streaming z Tidala. Tego switcha Ppa Studio podpowiedział mi znajony który słucha tylko flac/dsd/streaming. Zdecydowalem się wypozyczyć. Nie spodziewałem sie tak dużej różnicy! Szczególnie z Tidala. Wreszcie MQA ma sens. Dźwięk jest bardziej namacalny, przestrzenny. Jakby bardziej obecny. Różnica względem plików z dysku niemalże się zniwelowała. To duże zaskoczenie. Oczywiście switch został na stałe :) 

 

27 maja 2020

Pan Bartek długo mnie namawiał na wypożyczenie czegoś tak absurdalnego by się wydawało jak Switch za 1,3tyś. Ale pierwsze podłączenie i taki szok, że głowa mała. Aż żona zauważyła różnicę i pytała co zmieniłem. Dźwięk nabral trójwymiarowej błyły. odgłosy tła których nigdy nie było wcześniej słychać się pojawiły w dobrze znanaych nagraniach. Oczywiście Switch PPA już nie wrócił :)

 
11 czerwca 2020

Słyszałem to cudo u kumpla. Cieżko było poznać, że to ten sam system. Wszystkiego w tej muzyce było więcej. Oczywiści kupiłem też dla siebie :) Wcześniej muzyka z Tidala brzmiała wyraźnie gorzej niż z plików na komputerze. Teraz mam wrażenie, że jest nawet jeszcze lepiej z Tidala :)

 
18 sierpnia 2020

Faktycznie ten switch Ppa studio z tidal robi pełnoprawne zródło dźwieku. Do tej pory traktowalem to bardziej poglądowo która płyte kupić :) A dopiero kolosalną zmianę zrobiło kiedy otrzymałem do porównania jeszcze dodatkowo podrasowany przez Gfmod egzemplarz switcha. Taka plastyczność barwa rozdzielczość dynamika ze streamingu?? Nie wiem jak to możliwe ale kawał dobrej roboty.

 

25 sierpnia 2020

Właśnie dotarł do mnie PPA Studio Ethernet Switch v2. Połączyłem go na razie z podstawowym zasilaczem i byle jakim kablem lan do streamera Blusound Node2. Na zakup zdecydowałem się w ciemno, po wcześniejszym uzgodnieniu z Pesonelem sklepu, o możliwości zwrotu urządzenia w przypadku niezadowolenia z jego wpływu na brzmienie. Nie będę powielał się i opisywał co i ile wniósł w mój system. Drodzy miłośnicy dobrego dźwięku !!! Wypożyczenie nic nie kosztuje ! Gwarantuję Wam, że magicznego małego pudełeczka już nie wypniecie z systemu ! Już zamówiłem dobry kabelek LAN ( czerwony Wireworld ), no i niestety zaczynam składać kaskę na dedykowany zasilacz liniowy. GFmod ! dzięki Wam życie jest piękniejsze.

 
17 września 2020

Potwierdzam wcześniejsze opinie. Kupiłem najpierw jeden Switch PPA Studio, a teraz drugi switch. Jeden jest zgodnie z sugestią p. Bartka wpięty przed routerem, a drugi za routerem. Oprócz streamingu z Tidal i radia internatowego mam też dysk NAS z kolekcją 2TB muzyki. Poprawa jest bezsprzeczna. Zarówno na Tidalu jak i plików flac z dysku sieciowego. Potem będę myślał o tej jeszcze podrasowanej wersji switcha GFmod, ale już większe koszty i plan na później. Póki co zamówiłem ten czerwony kabel LAN GFmod. To dopiero pierwsza godzina od wpięcia, ale już słychać że dźwięk się otworzył. Scena większa szczegółowość i w porównaniu do Cardasa Clear to jakby się odmulił ten dźwiek bo jest szybszy bardziej dynamiczniejszy i żywy. Jestem zaskoczony bo Cardas jest dużo droższy

 
1 października 2020

Nie jestem jakims wielkim audiofilem ale lubie sluchac dobrej muzyki w dobrej jakosci od 2 lat przestawilem sie calkiem na Spotify i tidal bo to ogromna wygoda mimo ze jakośc hifi i master to jednak czegos brakowalo w porownaiu do CD postanowilem sprobowac tego magiczneo pudeleczka no i musze przynac ze faktycznie poprawilo sie wszystko po trochu i teraz brzmienie jest wcale nie gorsze od CD a z tym kablem LAN od Gfmod to chyba nawet lepsze musze sie jeszcze wiecej osluchac

 
19 października 2020

Witam. Dla świętego spokoju korzystałem z opcji wypożyczenia mimo dużej ilości pozytywnych opinii. Po paru dniach stwierdziłem że switch zostaje. Choć z początku nie umiałem też różnicy nazwać to wypięcie switcha szybko mnie nauczyło co on wnosi :-)

 
3 grudnia 2020

Kilka dni przed wypożyczeniem switcha PPA Studio, testowałem kable zasilające do mojego steamera Lumin T2. Godny uwagi był najdroższy, gdzie różnica w szczegółowości sceny była słyszalna, detale dobrze odseparowane a pasmo poszerzone. Niestety cena nie zachęcała i odlożyłem zakup na przyszłość. No ale w sobotę Pan Bartek podrzucił mi na test to małe cudo. Szybko odpiąłem stary switch, podłączyłem nowy i szok. Za trzy razy mniejsze pieniądze uzyskałem znacząco lepszy efekt niż przy teście kabli. Scena jeszcze bardziej szczegółowa a bas doskonale kontrolowany. Następne kroki to LAN GFmod i zasilacz liniowy. Switch to strzał w dziesiątke, polecam!

 

 

 

 

NAJLEPIEJ WYPOŻYCZYĆ i PRZEKONAĆ SIĘ SAMEMU

Mówiąc szczerze, rzadko trafiają się urządzenia, które wnoszą tak rewolucyjne zmiany.

Piotr Ryka z hifiphilosophy.com  testował ostatnio switch Bonn oparty na switchu PPA Studio v1 z 2016 roku. Można przeczytać w recenzji jakie wrażenie na nim zrobił. Ten switch to znacznie lepsza, nowa wersja v2

 

https://www.gfmod.pl/pl/p/Switch-PPA-Studio-v2-do-streamingu-Tidal-MQA-YouTube-Audio-Ethernet-Switch/269

 

 Switch PPA , Switch PPA GFmod i kabel GFmod Advanced LAN JR45

 

 Switch PPA GFmod do audio sotm silen engel bonn n8

Komentarze do wpisu (6)

2 lipca 2020

Wypożyczyłem switch i faktycznie różnica bardzo duża na plus. Jakby przejscie z płaskiego obrazu na 3D a słucham głównie na słuchawkach i to też nie jakiś hiend tylko Grado SR125e

18 sierpnia 2020

Faktycznie ten switch Ppa studio z tidal robi pełnoprawne zródło dźwieku. Do tej pory traktowalem to bardziej poglądowo która płyte kupić :) A dopiero kolosalną zmianę zrobiło kiedy otrzymałem do porównania jeszcze dodatkowo podrasowany przez Gfmod egzemplarz switcha. Taka plastyczność barwa rozdzielczość dynamika ze streamingu?? Nie wiem jak to możliwe ale kawał dobrej roboty.

18 stycznia 2021

To działa! byłem sceptykiem co do okablowania, zasilaczy liniowych i teraz switcha. Jednak wystarczy posłuchać i wszystko jasne. Oczywiście jest warunek, żeby docenić i usłyszeć różnice. Trzeba dysponować odpowiedniej klasy sprzętem, bez tego nic sie nie usłyszy.

10 marca 2021

Bezczelne oszustwo. Wszystkim nabitym w butelkę na własne życzenie gratuluję głupoty.

18 marca 2021

Jak będzie choćby jeden nabity w butelkę to na pewno się zgłosi :) Każdy ma 2 tygodnie na testy. Jest szmat czasu na decyzję

19 marca 2022

Taki zestaw ppa sw.plus kable lan plus zasilacz oraz kabel zasilający to razem napędza zestaw słuchawkowy oparty na stremingu wartości ponad 50 tysięcy zł.Posredniczy laptop oraz zestaw filtrów firmy ifi pobad 5 tysięcy.Efekt lepszy niż np.zestaw oparty na żródle cd za ponad 30 tys.Nigdy nie wierzyłem ,że zrezygnuję z cd na korzyć stemingu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl