Producenci

Switch PPA Studio v2 - do streamingu Tidal MQA YouTube - Audio Ethernet Switch

Dostępność: średnia ilość
Cena: 1 350,00 zł 1350.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

 

PPA Studio Ethernet Switch v2

 

Nowa wersja 1 Gigabit/s 

Modyfikowany przez specjalistę od PC Audio - Paul Pang: PPA Studio

PUNKT OBOWIĄZKOWY W SYSTEMACH OPARTYCH O STREAMING

Switch sieciowy przystosowany do wysokich wymagań PC Audio. Znacznie podnosi jakość dźwięku przy strumieniowaniu online wysokiej rozdzielczości z Tidal , Tidal MQA, Spotify czy YouTube. Stworzony by podnieść jakość dźwięku w systemach opartych o streamery i serwery z lokalnymi plikami muzycznymi NAS.

 

 

Znaczący progres w jakości dźwięku odczujemy także  jeśli Switch PPA Studio włączymy przed routerem, z którym następnie łączymy się przez WiFi. Nie tylko przy połączeniu kablowym

  • ogromna poprawa jakości dźwięku (przestrzeń, nasycenie, gładkość, szczegółowość, czarne tło, dynamika)
  • Izolacja galwaniczna od zakłóceń z sieci
  • rodzaj "fosy" separującej od zakłóceń w sygnale
  • reclocking danych
  • precyzyjny zegar z poprawionym zasilaniem
  • możliwość uziemienia
  • usuwa cyfrowy "nalot" z dźwięku
  • najlepszy efekt przy zastosowaniu 2szt
  • poprawa jakości także przy połączeniu przez WiFi (przy wpięciu przed router WiFi)

 

 Switch do streamingu audio . Tidal

PRICE IN EURO: 285  (VAT tax included)
Paypal payment option available
contact: gfmod@gfmod.pl

 

 

 

Pierwsza wersja Switcha PPAStudio powstała w 2016 roku kiedy jeszcze nikt nie przypuszczał,  że tego typu urządzenie po modyfikacji przyniesie tak wielkie korzyści w systemach audio.

Dziś już powstały konkurencyjne rozwiązania na bazie PPA Switch v1
Recenzja:
https://hifiphilosophy.com/recenzja-silent-angel-bonn-n8/?caly-artykul=1

Obecna wersja V2 wprowadza kolejne usprawnienia.

 

 

 

Wyposażony w precyzyjny zegar o przetaktowywania pakietów danych danych.

Rekomendowany zasilacz liniowy lub zasilanie akumulatorowe.

Bazą do modyfikacji był 8 portowy D-Link 10/100 MBps

 

Jakość zastosowanego kabla LAN ma również znaczenie. Choć najistotniejszy jest ten kabel wychodzący ze switcha do streamera (bądź routera).

 

 

 

OPINIE KLIENTÓW:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 letnie gwarancja producenta.

 

Paul Professional Audio Studio

 

To inżynier, który postanowił stworzyć to czego nie było do tej pory na rynku, a czego potrzebował w swoim studiu nagrań. Stworzył podzespoły do zastosowań w bezkompromisowych komputerach do audio.

 

 

 

 

 

 

Audio grade switch improve the online streaming ( YouTube, Tidal, Spotify, Quobuz), NAS , dual PC mode playing.
 

 

. 

Wariant z zastosowaniem pojedynczego Switcha

 

Podwójnie izolowana sieć do streamingu audio Tidal Spotify 

Wariant z zastosowaniem "fosy" z dwóch Switchy PPA Studio co jeszcze podnosi jakośc dźwięku.

 

 

PPA Studio Audio Grade Ethernet Switch - NAS, Linn Majik, router

 

System:
NAS + Router + PPA switch + Linn MAJIK DSM

Original system:
NAS + Router + media converter (Lan-Optical-Lan)
+ Linksys switch + Cat.7 La + Linn MAJIK DSM

Commend from PPA user:


"My setup is NAS->router->switch->media converter (Lan-Optical-Lan)->Linn Majik DSM. 
Originally I was using the Linksys LGS105 giga switch. 
Once I plugged the PPA switch to replace my Linksys. 
I selected the song which I used to play for AB test every time I changed equipment. 
I was so surprised about the sound changed!
It's so deep in bass and full of dynamic. 
The sound stage became very broad. 
Unlike I changed other gadgets like media converter. 
I do not need to loop back the song and listen it carefully in order to "search" the difference. 
I immediately played all my favourite songs one by one and enjoyed the music." 

 
 
2 switchs for double run  improve much more sound quality than single run.
Highly recommend to use double run.

 

 

 

 

 

 

 

 

OPINIE :

"Kupiłem PPA Studio - Audio Dual Ethernet Switch OCXO i PPA Studio - Audio Grade Ethernet Switch v2 trochę w ciemno. Głównie do ich zakupu skłoniły mnie ,założenia zawarte w opisie firmowym. Po miesięcznym użytkowaniu owych switchy stwierdzam,że ten zakup był strzałem w dziesiątkę. Dzięki ich wpięciu w mój system audio uzyskałem poprawę brzmienia w każdej domenie dźwięku audio.
Co więcej zrezygnowałem z części poprawiaczy dźwięku typu: protezy masy bo jak dla mnie stały się niepotrzebne. Myślę,że stosunek nakładów finansowych poniesionych na zakup switchy do uzysku w poprawie brzmienia jest porażający na korzyść switchy.. Polecam te switche głównie posiadaczom wypasionych systemów audio gdzie za małe pieniądze nie można nic zrobić w poprawie brzmienia a przy użyciu dużych zmiany są już tylko w niuansach przekazu audio. Zastosowanie wymienionych switchy w takich właśnie systemach audio może wywołać małe trzęsienie Ziemi na plus za niewielkie w sumie pieniądze."

https://goo.gl/maps/rKUQmpu87QGW13Ut6

 

 

"Posiadam Node2 ( bez "I") z forumowym modem zasilania liniowego. W dniu dzisiejszym dotarł do mnie tytułowy PPA Studio Ethernet Switch v2.

Podłączyłem go za routerem UPC do odtwarzacza Node2 poprzez najprostszy kabelek LAN, i zasiliłem impulsiakiem będącym na standardowym wyposażeniu switcha.

Urządzenie wypożyczyłem,  z zastrzeżeniem jego zwrotu w przypadku z niezadowolenia  jego działania.

Efektem kilkudziesięcio minutowego odsłuchu była decyzja o pozostawieniu urządzenia w moim systemie, zamówieniu dobrego LANa, i składaniu kasy na dobry zasilacz liniowy.

Zmiany w brzmieniu jakich dokonało to pudełeczko - jest ..... nie do uwierzenia. ( odsyłam do opinii w sieci -żadna z nich nie jest przesadzona ).

Dla teoretyków niedowiarków i argumentów że cyfra to beznamiętne zera i jedynki - prosta rada: wypożyczcie urządzenie i posłuchajcie."

 

https://www.audiostereo.pl/topic/151771-blusound-node2-z-ppa-studio-ethernet-switch-v2

 

 

 

Najłatwej pokazać pokazać to obrazowo:

 

Switch do audio co wnosi czym sie rozni - Switch PPA GFmod

 Switch do audio - sotm silent angel bonn

Paul Professional Audio Studio


dystrybutor na Europę / Exclusive Distributor for Europe:
GFmod Audio Research

 

 

switch do audio czy to działa

 

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (18)

23 października 2019

Po udanych eksperymentach z kablami lan i zwykłym switchu postanowiłem pójść za ciosem. Spodziewałem się małej poprawy, a dostałem większą przestrzeń (spora różnica), większą scenę (nieznacznie), większą szybkość, lepszą rozdzielczość i detal, wydaje się że jest większy kontrast, dźwięk jest bardziej nasycony. Zmiany są łatwe do wychwycenia, prima facie. Zmiany bym porównał do przesiadki na wzmacniacz o 1 klasę / 2 klasy wyżej. Polecam ;-) Szczególnie dla streamujących dźwięk. Ah, ocena nie sponsorowana, kupiłem za swoje ;-) i nie sprzedaję :D

20 lutego 2020

Nigdy wczesniej nie bralem pod uwage switch do audio w moim systemie. Słucham z gramofonu, z plikow z NASa i co raz czesciej z streaming z Tidala. Tego switcha Ppa Studio podpowiedział mi znajony który słucha tylko flac/dsd/streaming. Zdecydowalem się wypozyczyć. Nie spodziewałem sie tak dużej różnicy! Szczególnie z Tidala. Wreszcie MQA ma sens. Dźwięk jest bardziej namacalny, przestrzenny. Jakby bardziej obecny. Różnica względem plików z dysku niemalże się zniwelowała. To duże zaskoczenie. Oczywiście switch został na stałe :) A jeszcze myślę o wyższym modelu Dual Switch :)

27 maja 2020

Pan Bartek długo mnie namawiał na wypożyczenie czegoś tak absurdalnego by się wydawało jak Switch za 1,3tyś. Ale pierwsze podłączenie i taki szok, że głowa mała. Aż żona zauważyła różnicę i pytała co zmieniłem. Dźwięk nabral trójwymiarowej błyły. odgłosy tła których nigdy nie było wcześniej słychać się pojawiły w dobrze znanaych nagraniach. Oczywiście Switch PPA już nie wrócił :)

11 czerwca 2020

Słyszałem to cudo u kumpla. Cieżko było poznać, że to ten sam system. Wszystkiego w tej muzyce było więcej. Oczywiści kupiłem też dla siebie :) Wcześniej muzyka z Tidala brzmiała wyraźnie gorzej niż z plików na komputerze. Teraz mam wrażenie, że jest nawet jeszcze lepiej z Tidala :)

18 sierpnia 2020

Faktycznie ten switch Ppa studio z tidal robi pełnoprawne zródło dźwieku. Do tej pory traktowalem to bardziej poglądowo która płyte kupić :) A dopiero kolosalną zmianę zrobiło kiedy otrzymałem do porównania jeszcze dodatkowo podrasowany przez Gfmod egzemplarz switcha. Taka plastyczność barwa rozdzielczość dynamika ze streamingu?? Nie wiem jak to możliwe ale kawał dobrej roboty.

20 sierpnia 2020

Jaki chip jest w środku? Co zostało zmienione w stosunku do oryginału? Co to za "kosmiczna" technologia w środku poprawiająca zero jedynki?

21 sierpnia 2020

Odnośnie komentarzy Panów z internetu: Podstawowy, fundamentalny błąd polega na tym, że myślimy, że w switchu, routerze, przetworniku DAC czy jakimkolwiek kablu cyfrowym lecą w środku Zera i Jedynki. ZERO i JEDEN TO STAN LOGICZNY. Tak samo jak Prawda i Fałsz. Jakim cudem miały by się przemieszczać kablem lub switchem? :)

21 sierpnia 2020

Każde urządzenie cyfrowe przesyła sygnał analogowy, a tylko interpretowany jest potem jako dane cyfrowe ZERO lub JEDEN. Tym sposobem te urządzenia są tak samo wrażliwe na dopasowanie impedancji, zakłócenia zasilania, szumy, tętnienia, zakłócenia radiowe od niskich częstotliwości po bardzo wysokie pochodzące z WiFi, GSM, a także z zasilaczy impulsowych, przeróżnej maści sprzętu RTV i AGD które mamy w domu.

25 sierpnia 2020

Właśnie dotarł do mnie PPA Studio Ethernet Switch v2. Połączyłem go na razie z podstawowym zasilaczem i byle jakim kablem lan do streamera Blusound Node2. Na zakup zdecydowałem się w ciemno, po wcześniejszym uzgodnieniu z Pesonelem sklepu, o możliwości zwrotu urządzenia w przypadku niezadowolenia z jego wpływu na brzmienie. Nie będę powielał się i opisywał co i ile wniósł w mój system. Drodzy miłośnicy dobrego dźwięku !!! Wypożyczenie nic nie kosztuje ! Gwarantuję Wam, że magicznego małego pudełeczka już nie wypniecie z systemu ! Już zamówiłem dobry kabelek LAN ( czerwony Wireworld ), no i niestety zaczynam składać kaskę na dedykowany zasilacz liniowy. GFmod ! dzięki Wam życie jest piękniejsze.

17 września 2020

Potwierdzam wcześniejsze opinie. Kupiłem najpierw jeden Switch PPA Studio, a teraz drugi switch. Jeden jest zgodnie z sugestią p. Bartka wpięty przed routerem, a drugi za routerem. Oprócz streamingu z Tidal i radia internatowego mam też dysk NAS z kolekcją 2TB muzyki. Poprawa jest bezsprzeczna. Zarówno na Tidalu jak i plików flac z dysku sieciowego. Potem będę myślał o tej jeszcze podrasowanej wersji switcha GFmod, ale już większe koszty i plan na później. Póki co zamówiłem ten czerwony kabel LAN GFmod. To dopiero pierwsza godzina od wpięcia, ale już słychać że dźwięk się otworzył. Scena większa szczegółowość i w porównaniu do Cardasa Clear to jakby się odmulił ten dźwiek bo jest szybszy bardziej dynamiczniejszy i żywy. Jestem zaskoczony bo Cardas jest dużo droższy

1 października 2020

Nie jestem jakims wielkim audiofilem ale lubie sluchac dobrej muzyki w dobrej jakosci od 2 lat przestawilem sie calkiem na Spotify i tidal bo to ogromna wygoda mimo ze jakośc hifi i master to jednak czegos brakowalo w porownaiu do CD postanowilem sprobowac tego magiczneo pudeleczka no i musze przynac ze faktycznie poprawilo sie wszystko po trochu i teraz brzmienie jest wcale nie gorsze od CD a z tym kablem LAN od Gfmod to chyba nawet lepsze musze sie jeszcze wiecej osluchac

19 października 2020

Witam. Dla świętego spokoju korzystałem z opcji wypożyczenia mimo dużej ilości pozytywnych opinii. Po paru dniach stwierdziłem że switch zostaje. Choć z początku nie umiałem też różnicy nazwać to wypięcie switcha szybko mnie nauczyło co on wnosi :-)

3 grudnia 2020

Kilka dni przed wypożyczeniem switcha PPA Studio, testowałem kable zasilające do mojego steamera Lumin T2. Godny uwagi był najdroższy, gdzie różnica w szczegółowości sceny była słyszalna, detale dobrze odseparowane a pasmo poszerzone. Niestety cena nie zachęcała i odlożyłem zakup na przyszłość. No ale w sobotę Pan Bartek podrzucił mi na test to małe cudo. Szybko odpiąłem stary switch, podłączyłem nowy i szok. Za trzy razy mniejsze pieniądze uzyskałem znacząco lepszy efekt niż przy teście kabli. Scena jeszcze bardziej szczegółowa a bas doskonale kontrolowany. Następne kroki to LAN GFmod i zasilacz liniowy. Switch to strzał w dziesiątke, polecam!

11 stycznia 2021

Produkt spełnia wszystkie moje wymagania, więc jest zadowolenie z zakupu na 100%!. Szczerze polecam każdemu entuzjaście dobrego brzmienia samemu wypróbować,a może się okazać, że tego brakowało do pełni zadowolenia z tego, że ulubiona muzyka zabrzmi na waszych zestawach audio jeszcze lepiej,pełniej i wierniej niż dotychczas..

27 marca 2021

Nie mam jakieś super sprzętu i w pierwszym momencie nie wydała mi się jakaś wieka róznica z tym switchem ale jak po kilku dniach postanowiłem go wypiąć i posłuchac jak będzie i czy nie ulegam sugestii to się okazało że szybko wróciłem do switcha PPA Studio w moim systemie :) Nagle sie ten dźwięk zrobił jakiś taki nieprecyzyjny , odchudzony gitary i talerze zrobiły się ostre i natarczywe. Muzyka przestała wciągać. Jeszcze tego samego dnia wpiąłem go z powrotem i już nie zwracam :)

27 stycznia 2022

Switch PPA Studio v2 + zasilacz iFi iPower wniósł dobre zmiany do brzmienia systemu. Zlikwidował znacząco drażniące zapiaszczenie sybilantów co mnie bardzo ucieszyło, bo od razu wzrosła naturalność i przez to przyjemność z odbioru muzyki. Zauważyłem, że spotęgowało się wrażenie 3D, szczególnie wokale są bardziej bryłą niż płaskorzeźbą. Trochę poszerzyła i pogłębiła się scena. Całościowo dominuje wrażenie większego spokoju, kontroli i gładkości przy jednoczesnym wrażeniu poprawy dynamiki w przeciwieństwie do natarczywości, szorstkości i uśredniania barw kiedy streamer podłączony jest bezpośrednio do routera. Jednocześnie chciałbym dodać, że u mnie zmiany powyższe są mniej więcej na poziomie poprawy wynikającej z zastosowania bardzo dobrego przewodu sieciowego. Odpowiedni switch stanowi zdecydowanie spory i chyba jednak konieczny upgrade dla tych, którzy słuchają muzyki w oparciu o streaming sieciowy.

13 lipca 2022

Switch Lan PPA użytkuje już ponad rok czasu i jestem bardzo zadowolony z efektów ale wiadomo ze z czasem chce się wiecej. Taka choroba :) Po konsultacjach dokupiłem najpierw czerwony kabel rj45 Gfmod Advanced i to była kolejna istotna poprawa. Niektórych nagrań na Tidal nie moglem sluchać bo jakosć realizacji zostawia wiele do życzenia. Po wpięciu tego kabla to aż usiadłem. Nie jest to w świecie audio drogi kabel nie spodziewałem się cudów ale różnica była taka jak bym przetwornik zmienił. Nagle pojawiło się takie ciepło i nasycenie (wiem że to brzmi absurdalnie w przypadku kabla RJ ale tak jest). Dźwięk się dociążył. Te nagrania których nie mogłem wcześniej słychać nie zrobiły się nagle cudowne ale tu dopiero dołożenie zasilacza liniowego GFmod do switcha sprawiło że całość pracuje jak jedna zgrana maszyna. Bez tego cała przyjemność ze słuchania ginie. Wszystko się robi płaskie i bezbarwne. Nie uwierzyłbym gdyby mi ktoś powiedział jeszcze pół roku temu :) Także dziękuje Panie Bartłomieju za cierpliwe otwieranie głowy :) bo teraz już szykuje się do zakupu drugiego switcha Gfmod. Podobno kolejny skok

26 stycznia 2023

Witam. Nie wiem jak to działa, ale działa. Zmiana po zastosowaniu kabla rj45 GFMod Adanced 0,9 m zdecydowanie na plus. U mnie w systemie (proac + hegel) wyraźnie słyszalna (nie na poziomie sugestii). Wczesniej mialem wpięty zwykły markowy rj45. Dźwięk zdecydowanie łagodniejszy i dojrzalszy, bardziej analogowy. Kabel zlikwidował większość nieprzyjemnych ostrości podczas streamingu (tidal master + Roon) zagrał też pełniejszym basem. Switch PPA wniósł kolejną poprawę. Ze switchem było trochę zabawy, bo opiero wpięty przed routerem przyniósł oczekiwany efekt w postaci dalszego złagodzenia sztucznych ostrości sybilantów. Na szczęście nie zwracałem uwagi na opinie osób, które moim zdaniem prawdopodobnie nie miały okazji testować tych elementów systemu audio u siebie. Bo jakby przetestowały to usłyszałyby zmianę brzmienia (czy na korzysc czy nie to inna sprawa) a jeśli nie to znaczy, że powinny zmienić system na lepszy, który to pokaże lub zmienić hobby ;). Polecam spróbować nawet z czystej ciekawości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl