Producenci

GFmod Starter PRO MKII - kabel przewód zasilający audio i TV

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 550,00 zł 550.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Pin It

Opis

GFmod Starter PRO MKII - kabel zasilający

 

Będąc w branży kilkanaście lat i zajmując się modyfikacjami sprzętu audio wiadomo, że kabel zasilający ma również istotny wpływ na dźwięk.


Starter Pro MKII nie jest gotowym kablem z metra. Jest robiony ręcznie.

To zupełnie nowa wersja z zastosowanymi  niektórymi rozwiązaniami z droższego modelu GFmod Advanced.

 

To kabel sieciowy dedykowany do źródeł cyfrowych (DAC, Streamer, Switch, konwerter czy telewizor) i wzmacniaczy do ok. 300W.


Wszędzie tam gdzie istotne jest:

 • zachowanie dynamiki
 • uzyskanie organicznej, analogowej barwy
 • "otworzenie" dźwięku na górze pasma
 • złagodzenie wyostrzeń i sybilantów
 • ocieplenie dźwięku bez pogrubienia
 • zmieszczenie się w niewielkim budżecie
 • użycie elastycznego kabla, który nie wyłamuje gniazd

 

kabel zasilajacy do DAC streamer USB audio

 

OPINIE
o kablu GFmod Starter Pro MKII

 

GFmod Starter Pro MKII opinie - kabel zasilajacy do DAC streamer USB audio

 

GFmod Starter Pro MKII opinie - kabel zasilajacy do DAC streamer USB audio

 

GFmod Starter Pro MKII recenzja opinia - kabel zasilajacy do DAC streamer wzmacniacz USB audio

 

 

 

 

OPINIA
o kablu GFmod Starter (wycofany model).

 "Ten kabel na pierwszy rzut oka wygląda bardzo niepozornie, trochę jak samoróbka do żelazka, warto mu jednak dać szansę, bo zdecydowanie robi swoje. Porównywałem go z dobrym przewodem od komputerowego zasilacza oraz z dwukrotnie droższą Melodiką. U mnie został GFmod. W porównaniu z komputerowcem zdjął z dźwięku 'przytłumiający kocyk', otworzył go, zbliżył do słuchacza. A Melodika była dla mnie brzmieniowo za ciężka, za bardzo 'zagęszczała dźwięki', po prostu nie podeszła mi w połączeniu ze wzmacniaczem Dayens Menuetto. GFmod wydaje się złotym środkiem."

 

 

OPINIA
o kablu GFmod Starter Pro MKI.

"Faktycznie przewód GFmod Starter Pro spowodował ,że w CYRUS-ie One  tony wysokie i średnie są mniej wyostrzone , a tony niskie bardziej kontrolowane.  Wzmacniacz zyskał  muzykalność.  Przyznaję , że  wcześniej nie przywiązywałem większej wagi do przewodów zasilających. Bardziej dbałem o przewody głośnikowe i  RCA.  A tu taka miła niespodzianka. Na pewno przewód  zostaje u mnie. Polecam wypróbować ten przewód  oraz zakupy w sklepie GFmod Audio."

 

 

OPINIA
o kablu GFmod Starter Pro MKII

 "

"Decydując się na wybór właśnie tego przewodu Starter Pro MKII kierowałem się dwoma czynnikami:
1) produkty GFmod sprawdziły się u mnie w 100% (mam kilka przewodów),

2) szukałem przewodu do zasilacza liniowego, który to zasila switch SA Bonn N8. W tym drugim przypadku chciałem mieć ‘coś solidnego’ co gwarantuje sprawdzoną jakość w stopniu przynajmniej minimalnym. Kablom ‘pudełkowym’ nie wierzę z definicji. 

Wg takiego podejścia, raczej zakładałem, że wnoszonej do systemu zmiany/wpływu na brzmienie nie usłyszę. Że będzie to mała poprawka na lepsze ale zniknie pośród wielu inny upgradowanych elementów ukłanki. I tu postanowiłem przeprowadzić najprostszy test: przy bardzo krótkim i prostym torze (laptop[Tidal Plus]-DAC-słuchawki) sprawdzić czy podmina kabla zasilającego DAC (Mytek Liberty) będzie słyszalna bo jeśli tak to cel został osiągnięty.

Dodam tylko, że konfiguracja docelowa jest o wiele bardziej rozbudowana (transport: Silent Angel Forester F1 + Munich M1T  8GB + Bonn N8 + Bonn N8, kondycjoner Songolo KS300 Lucarto Audio, DAC Ferrum Wanla + Ferrum Hipsos, wzm. Lampowy Lucart Audio Songolo HPA 300SE [lampy Mullard, Telefunken, Marconi], Audeze – LCD3 )

 

Po wysłuchaniu kilku kawałków, których zwyczajowo do porównań i testów słucham podmieniłem kabel ‘komputerowy’ na GFmod Starter PRO MKII. I tu zdziwienie od pierwszego taktu !!!

Nie musiałem szukać niuansów bo przekaz od razu stał się czysty, głębszy, bez zamulenia. Nie było wątpliwości,  że brzmienie ma głębsze i ciemniejsze tło a całość przekazu zyskuje na kulturze. Jest tylko kilka recenzji tego przewodu i wygląda na to, że jest on traktowany jak Kopciuszek na tle innych oferowanych przez GFmod. A jest to traktowanie ze wszech miar nieuzasadnione! 

Zapewniam, to solidny i godny zaufania przewód za rozsądne pieniądze, który robi co do niego należy. Oczywiście, zwróćmy uwagę do jakich celów go nabyłem. Z wyboru jestem bardzo zadowolony i zdecydowanie polecam wszystkim szukającym ‘podstawowego’ kabla.

Planowałem zakup IsoTek Evo3 Premier ale sentyment i dotychczasowe pozytywne doświadczenia z kablami ‘rzemieślniczymi’ ostatecznie przeważyły. To była dobra decyzja i dobrze wydane pieniądze! 

 

W najbliższym czasie planuję dokupienie przewodu LAN więc całość transportu będzie na okablowaniu GFmod 

Wtedy postaram się przygotować recenzję podsumowującą w postaci filmiku."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czego się spodziewać w dźwięku?

Daje dźwięk znacznie bardziej żywy, otwarty, gładki.
Znika zamglenie i pogrubienie dźwięku,

W wersji Starter Pro poprawia się jeszcze separacja, szybkość i dynamika w skali mikro i makro, średnica i góra staje się dźwięczna bez ostrości. Słychać więcej pogłosów wokół instrumentów

 

 

 Tłumienie bawełniane znacznie redukuje efekt mikrofonowania, a więc zmiany pojemności. Pojemność wpływa na przenoszone częstotliwości. Nie elektryzuje się.

 

Porównanie prędkości narastania zbocza sygnału elektrycznego w zależności od użytego dielektryka.

Gdyby przewodnik był umieszczony w próżni współczynnik propagacji wynosiłby 100%. 
Jasno widać, że bawełna i naturalne materiały mają znaczną przewagę, dzięki temu, że w minimalnym stopniu pochłaniają energię, a tłumią jedynie szkodliwe wibracje.

Stąd dzięki kombinacji różnych technik budowy, dźwięk z kablami GFmod zyskuje tyle na dynamice mikro i makro, szczegółowości, odwzorowaniu barwy dźwięku, przestrzeni i wszystkich niuansów w muzyce,o które tak walczymy by je usłyszeć.

GFmod kable w izolacji bawełnianej

 

 

 

Co się zmieniło w wersji MKII 

 

 Nowy GFmod Starter Pro MKII to zupełnie nowa konstrukcja.

 

 

 • Podnosi poprzeczkę znacznie wyżej względem pierwszej wersji MKI.
 • Nowe przewodniki 1.5 mm2 zamiast 0.75 mm2
 • Miedź OFC 5N zamiast zwykłej miedzi beztlenowej OFC
 • Złocone wtyki IEC klasy audio zamiast zwykłych, komputerowych
 • Zawiera w sobie niektóre rozwiązania z modelu wyższego GFmod Advanced


  .

 

                         

 

przewód kabel zasilający do DAC streamer USB audio

 

 Porównanie GFmod Starter Pro MKI i MKII

 

 

 

 

Kabel GFmod Starter Pro a jakość obrazu.

Nie tylko poprawia się dźwięk, ale także jakość obrazu:
kontrast, ostrość i głębia barw.
Najlepsze rezultaty w telewizorach 4K i UltraHD.

Najlepiej wypożyczyć i sprawdzić samemu.

 

Jakość obrazu z telewizorze 4K UHD z kablem zasilającym GFmod Stater Pro

 

 

Przewodnik: miedź OFC 5N
Średnica żył: 1,5mm

Długość: 1,8m
Ekran: punktowy
Wtyk IEC audio złocony lub "ósemka"

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (10)

30 lipca 2020

Faktycznie przewód GFmod Starter Pro spowodował ,że w CYRUS-ie One tony wysokie i średnie są mniej wyostrzone , a tony niskie bardziej kontrolowane. Wzmacniacz zyskał muzykalność. Przyznaję , że wcześniej nie przywiązywałem większej wagi do przewodów zasilających. Bardziej dbałem o przewody głośnikowe i RCA. A tu taka miła niespodzianka. Na pewno przewód zostaje u mnie. Polecam wypróbować ten przewód oraz zakupy w sklepie GFmod Audio.

18 września 2020

Wygląd tego kabla nietuzinkowy, ale zmiany w dźwięku również mnie zaskoczyły. Testowałem razem ze wzmacniaczem Dayens Menuetto i do wzmacniaczy miałem zawsze taki grubszy solidny kabel który zrobił mi kolega z przewodu ekranowanego Lapp kabel, ale nie jakiś "audioilski" wąż :) Muszę przyznać nie wypożyłbym go gdyby nie namowy ze strony GF mod. Okazało się że ten sporo cieńszy Starter pro spowodował, że z dźwięku zeszła taka mgiełka takie zagęszczenie. Basu jest nieco mniej ale jest szybszy i krótszy. Co ciekawe nic się nie odchudziło. Góra jest łagodniejsza i ogólnie przyjemniej się słucha. Duże zaskoczenie szczególnie przy tej cenie. Czasem warto dać się namówić :) Pozdrawiam

7 października 2020

Bardzo dobry kabelek. Polecam

28 listopada 2020

Zastanawiałem sie nad zmianą DAC, bo mój AudioGD już mi się zaczął nudzić, bo grał dla mnie już za gęsto i ciemno. Skorzystałem z podpowiedzi żeby najpierw sprawdzić zmianę kabla zasilającego ze zwykłego na taki gfmod starter pro. Uważałem takie rzeczy za audiovoodoo, ale skoro można wypożyczyć a miało by to coś zmienić faktycznie to spróbowałem :P No muszę przyznać, że dźwiek się zmienił i to właśnie w tą stronę co potrzebował. Zeszła mu taka mgła. Dźwięk jest mniej pogrubiony i taki jakby dynamiczniejszy. Znów zacząłem słuchać z przyjemnością no i nie wydałem kasy na nowy przetwornik :) Dzięki fachowe porady

28 grudnia 2020

Szanowny Panie Misiek40. Każdy produkt który ktokolwiek kupi lub ma chęć przetestować może go zwrócić jeśli nie spełni oczekiwań. Może ktoś Pana kiedyś oszukał? Przykre to, ale tutaj nikt nikogo nie oszukuje. Ten kabel jest zrobiony tak, że sprawdza się znacznie lepiej niż inne kable zasilające do audio w podobnym budżecie i bez porównania lepiej niż zwykły kabel komputerowy.

19 kwietnia 2021

Kabel jest tak dobry, że na załączonym zdjęciu aktorowi nawet zmarszczki wygładziło! NIEPRAWDOPODOBNE!!! Za takie fejki to kryminał się należy ¯\_(ツ)_/¯

20 kwietnia 2021

Firma GFmod nie jest na rynku od przedwczoraj. Kabel można wypożyczyć i jeśli nie spełni oczekiwań to zwrócić, więc po co te złośliwości? To miejsce na opinie osób, które mają ten kabel i mogą wtedy się podzielić wrażeniami. A nie na podstawie zdjęcia w internecie. Zdjęcia na jednym i drugim kablu są poglądowe. Jeśli zauważył Pan zmarszczki to powinien Pan też zauważyć, że nie jest to dokładnie ta sama klatka z filmu (na jednej są brwi uniesione), ale tło poza telewizorem ma identyczne naświetlenie na obu zdjęciach, a jednak kontrast i jasność na T jest inna.

29 maja 2021

Witam , naprawdę polecam posłuchać samemu tych "kabli" , ja kupiłem podlaczylem pod wzmacniacz lampowy i naprawdę jestem zadowolony . Polecam kontakt i konkretną rozmowę .

20 lipca 2021

Rzeczywiście kupiłem pierwszy raz ten kabel do przetwornika DAC i dźwięk się odmulił na dole pasma i złagodniał na górze. Potem dokupiłem wersję ósemkową do TV LG 65 cali i faktycznie głębia, plastyka obrazu jest inna. Jakby tak naturalniej wszystko wygląda.

17 maja 2022

Dariusz Bardzo pozytywne zaskoczenie. Miałem już wymieniać moje KEFy które  dynamiczne i szybkie ale potrafiły dość mocno ciąć górą po uszach a za poradą p. Bartka postanowiłem sprawdzić najpierw zasilanie wzmacniacza. Wypożyczyłem podstawową sieciówkę Gfmod Starter Pro MKII i faktycznie większość ostrości zniknęła a dźwięk nagrał masy i łagodności. Nigdy do tego nie przywiązywałem wagi a to był błąd. Wygląda na to że to była wina słabej jakości zasilania wzmacniacza. Będę dalej testował wyższy model sieciówki w DAC Cambridga

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl