Producenci

Calyx CTI GFmod

Dostępność: wycofany z oferty
Cena: 11 900,00 zł 11900.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

 

Calyx CTI GFmod

Wzmacniacz zintegrowany 2x 200W
3 wejścia RCA, i USB 24/96, wyjście Preamp 

Przeróbka GFmod podnosząca jakość dźwięku do poziomu 2-krotnie droższych wzmacniaczy ! 

 

Egzemplarz demonstracyjny

 

 

Zmiany w dźwięku z założenia mają być ewolucją, a nie rewolucją w tym sensie, żeby zachować możliwie najwięcej charakteru dźwięku fabrycznego oryginału tylko w znacznie lepszym wydaniu. 

Znacznej poprawie ulega każdy aspekt dźwięku.

Najczęściej modyfikacje powodują poprawę w jednym aspekcie dźwięku, a pogorszenie w drugim, stąd sceptyczne podejście do tego typu zabiegów. To wymaga ogromnego doświadczenia żeby po ingerencji w układ, ponownie zestroić wszystkie elementy, aby uzyskać realny krok na przód bez pogorszenia innych aspektów dźwięku.

Urządzenie po przeróbce musi zostać wygrzane ponownie i jest odsuchiwane i ponownie korygowane żeby sprostać własnym, wyśrubowanym standardom GFmod Audio Research.

 

 

Opinie:

"Dynamika w skali mikro i makro jaką dysponuje Calyx CTI jest mi znana z takich końcówek mocy jak Krell KSA-200S czy Sphinx Project18. Każdy kto słuchał tych urządzeń wie co mam na myśli => nawet przy niewielkich poziomach głośności można zupełnie swobodnie śledzić kontrasty dynamiczne nagrania i bez problemu je różnicować ! Kontrola dołu pasma jest wyśmienita , tempo , rytm , drive nawet przy cichym słuchaniu. Narastanie i gaszenie dźwięku jest wyborne , nic się nie "ciągnie" i nie "nakłada" na siebie. Dźwięk jest namacalny i konturowy , dobre realizacje (...)"

www.hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/24434-calyx-cti-the-integrated.html

 

http://www.audiostereo.pl/calyx-klub_98638.html/page__view__findpost__p__2874061

Jestem po odsłuchu Calyxa CTI i ...  zostaje ze mną (tu należy się ukłon i słowa podziękowania dystrybutorowi raz za możliwość wypożyczenia w ogóle (bez zobowiązań), dwa za świetny i miły kontakt) . Na prawdę polecam! Przynajmniej, kto ma możliwość, niech pożycza i spróbuje.

Po pierwsze, jak już wcześniej wspomniałem życie dla tych PMC 40 zaczyna się po setce... wattów ;-) Głośniki zniknęły z pokoju! Jest wielka, uporządkowana, bogata scena.  Dodatkowo, chyba z właściwości samej klasy D CTI czerpie niesamowitą zdolność kontroli nad głośnikami. Tego twardego pier...nięcia stopy perkusji i basu brakowało mi najbardziej we wszystkich zestawieniach, które do tej pory próbowałem. Jednocześnie, jesli takie jest nagranie i tak je podaje źródło Calyx z PMC potrafi zagrać „ciepło”, gładko i basiskiem jak się patrzy. A to nie wszystko – ogólne wrażenie (i to się słyszy od pierwszego utworu i można tak słuchać godzinami) to niewiarygodna „przejrzystość” dźwięku i ilość detali, które się „pokazały”. Jakby ktoś zdjął wreszcie tą niewidoczną zasłonkę między mną a PMC. Wysokie są, jest ich mnóstwo i na pewno nie można o nich powiedzieć, że są suche i techniczne! Wręcz przeciwnie, wiele im do Lebena nie brakuje. W rock'u i muzyce live to zestawienie zachowuje się jakby było do tego stworzone, wracam do płyt Satrianiego, Tool, Dream Theater, Philipa Sayce'a, które wcześniej raczej nerwowo i nie w całości przesłuchiwałem, bo "nie dawało" rady. Wreszcie muzyka klasyczna, duże składy brzmią niesamowicie, każda sekcja, instrument, ma jakby swoją własną, osobną ścieżkę z głośników, którą płynie w powietrzu do miejsca gdzie ma zagrać, a jednocześnie wszystkie łączą sie w spójną całość.

Nie jestem szpecem, nie szkoliłem się w „słuchaniu” i „krasomowy” nie będę tu uprawiał, ale jako dla niedzielnego gitarzysty i melomana z zamiłowania to jest nareszcie „TO”! Nigdy nie sądziłem, że to powiem, bo uwielbiałem mojego Lebena, ale ja już do lampy w tym przedziale cenowym nie wrócę, dla mnie odwrotu nie ma!"

Calyx CTI - wzmacniacz cyfrowy

 

http://www.audiostereo.pl/calyx-klub_98638.html/page__view__findpost__p__2645335

"Dla niedowiarków potwierdzam iż CTI to wybitny wzmacniacz i to nie tylko w swojej "klasie cenowej". U mnie CTI zastąpił Hegla h100. Nie będę pisał że H100 to zły wzmacniacz, gdyż darzę go dużą sympatią i jest jednym z lepszych jakie gościłem w swoim systemie,  byłem z niego zadowolony, -  jednak do czasu gdy usłyszałem Calyxa. Przy podobnej cenie CTI ma zdecydowanie lepszą rozdzielczość , ogromną wręcz ilość informacji oferowaną przez średnicę , a przy tym  nasyconą, nie osuszoną ( w h100 barwy były fajne ale niższa średnica trochę za łagodna, zbyt wycofana) , piękną przestrzeń, a największe wrażenie zrobiłą na mnie ogromna dynamika i fenomenalna kontrola wszystkich zakresów. Moje Dali GRAND nareszcie "zatańczyły" jak im kazał wzmacniacz a nie odwrotnie.
Polecam wszystkim odsłuch  tego wzmacniacza w swoich systemach - bo moim zdaniem nie jeden krytyk może być pozytywnie zaskoczony."

 

http://www.audiostereo.pl/calyx-klub_98638.html/page__view__findpost__p__2739127

"Moj system odsluchowy to Yagin MC-100B (na Ken-Radach VT-231) - Naim CDX oraz DIY Firelfy (na scanspeakach) vide http://okamgnienie.pl/firefly/. Do takiej konfiguracji trafil Calyx CTI. Wzmacniacz potrzebuje minimum 4-5 dni grania by uznac go za relatywnie wygrzanego. Wybaczcie lakonicznosc opisow moich doznan - dopiero raczkuje.Calyx gral u mnie 10 dni.

Po podpieciu do systemu Calyxa oraz http://www.avcorp.pl/kimber-kcag-rca-wbt0147-p-153.html uslyszalem saksofon jakiego nie slyszalem nigdy wczesniej. ( "Monteverdi" - Michel Godard utwór 7) Mialem wrazenie z obcuje z czyms bardziej zywym niz zywy instrument. NIesamowite przezycie. Czulem jak wibruje, pulsuje mi przed nosem.. Nigdy wczesniej i nigdy pozniej nie slyszalem tak dobrze brzmiacego, namacalnego saksofonu. Srednica Calyxa ma bardzo przyjemną, lekko ciepłą barwe, dół jest duzo lepszy.. szybszy i bardziej konturowy niz w Yaqinie. - Kontrabas w Pasadoble (Leszek Mozdzer) - rewelacja.. Lampa nie ma tak szybkiego, potężnego basu.  Stereofonia przy wokalach Agi Zaryan jakby nieco lepsza, wokale unosily sie nieco wyzej odklejaly sie od kolumn zdecydowanie bardziej niz w Janku.

Ogolnie mialem wrazenie wiekszej masy oraz dynamiki muzyki granej z Calyxa. Niestety jestem nieco muzycznie zwichniety i naleze do grona oredownikow mocno wypchnietej srednicy, ocieplonej, wibrujacej.. i tutaj Yaqin wciaz pozostaje bezkonkurencyjny... Wokale z lampy posiadają to charakterystycznie "wibrujace mieso" zdecydowanie wypchniete do przodu. Pozostale instrumenty sa mocno z tylu. Wokal dominuje, zaglusza pozostałą scene. Dla normalnych audiofilii :) Calyx na pewno okaze sie bardziej muzykalnym, zroznowazonym, dynamicznym wzmacniaczem.. Dla mnie wspomniana wlasciwosc lampy (Ken-rad vt0231) - wypchnietej srednicy -  okazala sie priorytetowa i postanowilem pozostac przy Yaqinie - taka moja aktualna dewiacja. Niestety brakuje mi rewelacyjnego basu, muzykalnosci oraz namacalnosci instrumentow ktore wprowadzil do systemu Calyx.  Zdecydowanie polecam !"
Filus

 

 

 

Jak mówi dr Seungmok Yi : 
CTI’s volume control is based on a “digitally controlled analog volume” and its circuit was carefully design to minimize any kind of noise.

Cyfrowe sterowanie głośnością w domenie analogowej. Układ jest tak zaprojektowany, aby zminimalizowac wszelkie szumy również wynikające ze sposobu regulacji głośności. Przez to dźwięk pozostaje wyjątkowo rozdzielczy nawet na niskich poziomach głośności.

 

 

 

 

 

 Calyx CTI - wzmacniacz cyfrowy

 

 

OPINIA:

http://lubuskieodsluchy.pl/?p=715

 

 

 

 

Beauty and truth, that is how this stunning amplifier is described, and it is exactly how it sounds, beautiful and truthful to the source. Designer Seungmok has produced a superb amplifier with enormous power reserves, specifications that many companies can only dream of and build quality that has to be seen to be appreciated.

Every detail of this amplifier has been thoroughly thought through and perfectly executed. From the top panel fit to the solid full covering acoustically dense rubber footing, no stone has been left unturned to produce one of the best Class D amplifiers to hit the market.

The Calyx CTI features three stereo RCA line level inputs, and a USB input capable of 24bit/96kHz operation, making integration with a computer based music playback very simple. A pre-out is also provided, enabling connection to a sub-woofer or additional power amplifier.

Producing 200 watts of power per channel with a very low THD figure of 0.006%, damping factor of 4000 and efficiency of 80% at full power, this is an amplifier for the modern era.

As simple to use as it is elegant, the Calyx integrated amplifier is a must audition if you are looking for a very capable amplifier of extremely high quality.

In use the Calyx CTI produces a truly holographic soundstage that stretches beyond the boundaries of your speakers, which virtually disappear with the CTI. 

The soundstage is is taller and wider, extremely detailed and dynamic. If you are in the market for a new amplifier, you simply have to audition this startling new amplifier from Calyx.

 

 

Calyx CTI - wzmacniacz cyfrowy

 

 

 

 

 

OPINIE:

 

"my mate purchased his Calyx integrated amplifier just a short time back and he is absolutely thrilled with it.
I had the chance to audition it with him just after he received it and although the style of sound wasn't particularly copacetic with my own biases and subjective criteria, it was certainly very impressive.

To my ears it sounds pure, clean, refreshing and almost devoid of colourations and as close to distortion free as I have ever heard. I don't know if I could live with it on a long term basis, but my mate is in audio heaven.
He seeks detail and timing, whereas I like timbre, texture and tone so the Calyx sits him prefectly. It certainly has huge reserves of power and seems effortless driving his speakers, but it is all a bit like the movie Gattica in his system. He likes it that way however

For all you clean/ detail freaks, this is your amplifier, but if there is any romance or adventure in your soul, it isn't for you. I would like to add however, that it is the type of amplifier that probably grows on you over time and I think to some extent my thoughts are influenced by the fact that I have been listening to and using tube amps for many years now and the Calyx is a completely different offering.

Anyone who is looking for something different and who values aesthetics and build quality as well as a super accurate sound should try to get an audition of this.

It is a superb product"

 

http://www.stereo.net.au/forums/showthread.php/41137-Calyx-CTi-integrated-amplifier?p=623900#post623900

 

 

 


Specifications

 • Power: 2 X 200 watts
 • Rated Impedance: 4Ω
 • In/Out: 3 RCAs, 1 USB(24/96) / 1 RCAs
 • THD+N Ratio: 0.006% @ 1kHz, 4Ω
 • SNR: -100dB @ 1kHz, 200W
 • Crosstalk: -101dB @ 1kHz, 200W
 • CCIF Intermodulation Distortion: 0,0005% (10W  , 4 Ω , 14kHz)
 • Damping Factor: 4000 (100Hz , 8 Ω)
 • Bandwidth Limit: 60kHz @ -3dB
 • Volume Control: - ~ +18dB, 0.5dB Step
 • Remote Control: Included
 • Dimension: 220 X 405 X 70mm
 • Weight: 5.5kg

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

19 kwietnia 2017

Moge potwierdzic opinie z forow audio. Mam Calyxa juz ponad rok wiec cos juz mogę powiedziec :) To co ten wzmacniacz zrobił z moimi elektrostatami Martin Logan to kosmos. Porzadek kontrola, bas i bez osuszenia dxwięku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl